SESJA ONLINE RADY POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

  • 31.03.2020, 10:08
  • Telewizja Sudecka
SESJA ONLINE RADY POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
31 marca odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Ze względu na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, obrady samorządu odbyły się w formie online.

W sali sesyjnej obecni byli starosta dzierżoniowski, wicestarosta, przewodniczący Rady Powiatu oraz przedstawiciele klubów radnych. Pozostali radni uczestniczyli w obradach zdalnie, przy pomocy tabletów.

Głosowania nad poszczególnymi uchwałami odbyły się za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi e-sesja. W tym systemie również można było oglądać transmisję z sesji.

Najważniejszą decyzją, jaką podjęła Rada Powiatu w trakcie wtorkowego posiedzenia, było przegłosowanie zmian w budżecie na 2020 rok. W wyniku tej uchwały samorząd zrezygnował z kilku zaplanowanych inwestycji oraz z zakupu samochodu służbowego na potrzeby Starostwa.
Zaoszczędzone w ten sposób 340.000 zł, samorząd przekaże Szpitalowi Powiatowemu w Dzierżoniowie na zakup karetki ratunkowej.

Podczas sesji podsumowano także działalność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie. Udzielono również dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku w Wilkowie Wielkim.

Ponadto podjęto uchwałę w sprawie ustalenia na rok 2020 planu dofinansowania form i specjalności doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe