XIX DZIEŃ AKORDEONU

  • 09.03.2020, 09:00 (aktualizacja 09.03.2020, 10:06)
  • Jarosław Wrona
XIX DZIEŃ AKORDEONU
XIX DZIEŃ AKORDEONU to impreza z tradycją wieloletnią. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w PSM w Kłodzku – Liliana Stopka. Ideą przewodnią jest prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego, oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki Baroku po Współczesność.

Repertuar obejmuje szlagiery muzyki klasycznej pisanej na inne instrumenty, a transkrybowanej na akordeon, oraz utwory z literatury oryginalnej . Tak będzie również w tym roku. Usłyszymy m.in. „Arię” J.S. Bacha, „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana, „Wiosnę” z „Czterech pór roku” A. Vivaldiego i oczywiście  utwory Piazzoli i Galiano.
W związku z pojawieniem się na rynku - obok akordeonu koncertowego - akordeonu cyfrowego, słuchacze mają okazję zapoznać się z nowymi możliwościami tego instrumentu, co doskonale prezentuje Art Acc Duo.
Nową propozycją programową, po raz pierwszy prezentowaną podczas Dnia Akordeonu, jest występ Amalgalis Duo, którego muzycy są laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. W programie koncertu znajdą się też niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy..

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe