DOTACJE NA NOWOCZESNE KOTŁY I POMPY CIEPŁA W DZIERŻONIOWIE

  • 13.02.2020, 14:58
  • Telewizja Sudecka
DOTACJE NA NOWOCZESNE KOTŁY I POMPY CIEPŁA W DZIERŻONIOWIE
Mieszkańcy Dzierżoniowa chcący wymienić stary, nieekologiczny piec mogą otrzymać na to dofinansowanie w wysokości do 85%. Umożliwi to kolejny projekt, w którym uczestniczy nasze miasto.

Z dofinansowania, udzielanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego będą mogli skorzystać właściciele domków jednorodzinnych, a jego wysokość może wynieść do 85% kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 35 tys. zł.

W ramach grantu możliwa będzie wymiana pieców węglowych na wygodne w użytkowaniu i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe, kotły na biomasę czy instalacje ogrzewania elektrycznego (pod warunkiem, że będą zasilane energią z własnego systemu fotowoltaicznego).

Na spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można poznać szczegóły projektu zapraszamy 26 lutego, o godzinie 16.00, do sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Liderem i operatorem projektu jest Oddział Terenowy Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.

To kolejny wspólnie realizowany projekt grantowy. W ramach poprzedniego na podobnych warunkach finansowych w naszym mieście zainstalowano 34 instalacje fotowoltaiczne.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe