Domki w Białce Tatrzańskiej

  • 28.01.2020, 16:40 (aktualizacja 28.01.2020, 16:43)
  • Telewizja Sudecka
Domki w Białce Tatrzańskiej
Wybierając miejsce na spędzenie wczasów w górach zastanawiamy się zazwyczaj nad dwiema głównym kwestiami. Pierwsza – to dokąd dokładnie jechać? Druga – gdzie spać?

Odpowiedź na to pierwsze pytanie zależy oczywiście od upodobań turystów, głównie co do sposobów spędzania wolnego czasu. Także od tego, czy szukają raczej spokoju, czy też wypoczynku wypełnionego życiem nocnym i imprezami.

Druga odpowiedź skupia się raczej na wygodzie, pragnieniu intymności, czy potrzebie swobody.

Gdzie zdecydować się na noclegi?

Co do noclegu w górach turysta rozważa najczęściej następujące możliwości:

  • kwatery prywatne
  • pensjonaty
  • hotele
  • domki góralskie.

Nie można z góry powiedzieć, że któraś opcja jest zawsze gorsza czy lepsza. Każda natomiast wymaga rozważenia i dopasowania do własnych potrzeb.

Weźmy na przykład pod uwagę kwatery prywatne. Ich głównym plusem jest cena, zazwyczaj są bowiem najtańsze z powyższych. Niektórzy powiedzą jednak, że jest to plus jedyny. W tym przypadku często nie ma możliwości swobodnego korzystania z innych pomieszczeń niż pokój noclegowy, obowiązuje mocne przestrzegana cisza nocna, a standard jest adekwatny do ceny.

Pensjonaty i hotele dostępne są w szerokiej gamie, mocno różniącej się wyposażeniem, standardem, oferowanymi atrakcjami, no i oczywiście ceną. Pobyt w takim miejscu ma wielu amatorów, szczególnie, że często posiada infrastrukturę pozwalającą spędzić w nim praktycznie cały urlop. Nie kłopocząc się przy tym o posiłki, zajęcie dla dzieci czy też sprzątanie pokoju.

Domek w górach – świetny wybór

To jednak, co dla jednych jest zaletą, inni uważać będą za wadę, albo rzecz nieistotną. Spora grupa turystów preferuje bowiem wynajem domków w górach, jako idealnego sposobu na spędzenie urlopu. Przykładem niech będzie chata góralska pod Białką Tatrzańską. Domek takowy ma bowiem Domki mają bowiem przestrzeń wspólną, gdzie wszyscy mogą razem spędzić czas. Czy będą to znajomi, lubiący wspólnie posiedzieć i pobawić się w swoim towarzystwie, czy też rodzice z dziećmi. Wokół domku jest miejsce świetne na zabawy z dzieckiem, urządzenie grilla czy opalanie się z widokiem na góry. Plusem, którego nie jest w stanie zapewnić żaden hotel, jest bliskość natury. Bądź co bądź to ona jest jednym z powodów, dla którego właśnie góry wybierane są na urlop. Jedynie decydując się na nocleg w chacie góralskiej możliwe jest takie z nią obcowanie, i to o dowolnej porze dnia czy nocy.

Oczywiście, o ile zdecydujemy się by zamiast wynająć domek w Białce Tatrzańskiej, oddalić się od niej odrobinę. Wystarczy kilkanaście minut jazdy samochodem, by znaleźć się w innym świecie. A jednocześnie na tyle blisko miasta, by bez problemu wyskoczyć do niego na zakupy czy jakąś imprezę zorganizowaną.

Wczasy w okolicy Białki Tatrzańskiej

Cieszą się one popularnością wśród turystów szukających jednocześnie górskiego krajobrazu, atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu, ale także spokoju. To nadal Podhale, ale nie tak mocno zapełnione turystami jak Zakopane. Okolice obfitują w mnogość tras rowerowych i szlaków pieszych wiodących przez bardzo widokowe tereny (zobacz atrakcje)

Miłośnicy przyrody nie mogą odmówić sobie także obejrzenia rezerwatu przyrody, ze słynnym i widowiskowym o każdej porze roku przełomem rzeki Białki.

W okolicy warte odwiedzanie są także zamki Niedzica i Czorsztyn, znajdujące się już w Pieninach, ale w odległości pozwalającej na przyjemną wyprawę rowerową – lub błyskawiczne dotarcie samochodem.

Bliziutko będzie też na słynne termy Bania, z których z lubością korzystają turyści mali i duzi.

Bardzo atrakcyjne widokowo są tereny Łapszy Niżnych, Kacwina, Dursztyna. Tu właśnie, na Spiszu, można podziwiać górskie krajobrazy, a jednocześnie mieć dużo przestrzeni dla siebie.

 

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:


Pozostałe