Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

SUKCESY BIELAWIANEK NA MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska odbyły się 19 stycznia, w czeskim Jabloncu na Nisou. W zawodach wystąpiły również zawodniczki klubu Muflon Bielawa. Karolina Przęzak zdecydowanie wygrała bieg na 1000 m i zdobyła tytuł mistrzowski nie dając szans rywalkom. Jej czas 3:12,60 jest jej nowym rekordem życiowym na hali. Swoje rekordy życiowe poprawiła również Julia Kruk w biegach na 60 m i 300 m oraz Iga Modrzewska na 60 m i 60 m ppł. Bardzo udany debiut na zawodach zanotowała Natalia Mucha, która wystartowała na 60 m i 300 m.

Na zawodach Bielawa reprezentowana była również przez byłą już zawodniczkę Muflona Bielawa, Martynę Tylak. Trenująca obecnie we wrocławskim klubie MOS Wrocław, zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m ppł. W biegu tym ustanowiła swój PB – 9,10. Udany występ Martyna Tylak zaliczyła również w biegu na 60 m. Nowy rekord życiowy w eliminacjach, dał jej awans do finału, w którym ponownie poprawiła PB – 8,07 i zajęła 6 miejsce.

Starty w zawodach oraz działalność klubu Muflon Bielawa wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gwrycki.