MKS 9 – PODSUMOWANIE 2019 ROKU

 • 08.01.2020, 09:07
 • Telewizja Sudecka
MKS 9 – PODSUMOWANIE 2019 ROKU
W minionym roku Międzyszkolny Klub Sportowy „Dziewiątka” liczył 65 zawodników, w wieku 5-25 lat. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 20 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej jak i światowej.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Mistrzostwa Świata w Gwangju w Korei (finalista Paweł Juraszek);
 • Mistrzostwa Europy w Glasgow w Szkocji – 1 medal (Paweł Juraszek w sztafecie, finalista indywidualnie);
 • Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat – 2 medale (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
 • Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 1 medal (Paweł Juraszek, finalistka Karolina Jurczyk)
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 17-18 lat – 1 medal (Karolina Jurczyk)
 • Grand Prix Polski - 8 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
 • Swim Open w Sztokholmie w Szwecji – 1 medal (Paweł Juraszek);
 • Pływacki Miting w Opolu oraz Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Poznaniu – 7 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Igor Wierzbicki);
 • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – 16 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Igor Wierzbicki, Julia Kuleta, Paulina Porębska);
 • Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu – 2 medale (Paweł Juraszek);
 • Puchar Sprintu Świebodzice, Puchar Sprintu Jelenia Góra, Puchar miasta Osiecznica oraz Mistrzostwa Jawora – 62 medali (Karolina Jurczyk, Jakub Bielski, Krystian Dobrzański, Igor Wierzbicki, Krystian Bełtowski, Wiktoria Bejster, Julia Kuleta, Paulina Porębska, Natalia Wnęczak, Jakub Michalkiewicz, Aleksandra Wojnowska, Dominik Pietrewicz, Hanna Nawrot, Kacper Tatarzyn, Miłosz Sztachelek, Kornel Pisarski, Mateusz Kut, Grzegorz Lipski, Gabriela Gendziel, Zuzanna Szel).
 • Memoriał Władka Zarembowicza we Wrocławiu oraz Zawody Andrzejkowe w Dzierżoniowie – 11 medali (Kornel Pisarski, Oktawian Matusiak, Błażej Kiejda, Zuzanna Szel, Gabriela Gendziel).

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia dwojga zawodników.

Paweł Juraszek jest 25-letnim sprinterem w stylu dowolnym, olimpijczykiem, najszybszym pływakiem w Polsce na długim i krótkim basenie oraz posiadaczem najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej na długim i krótkim basenie. Na dystansie 50m stylem dowolnym zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Świata oraz 4. miejsce na Mistrzostwach Europy, ponadto zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4x50m stylem dowolnym. W rankingu międzynarodowej federacji pływackiej FINA, na dystansie 50m stylem dowolnym znajduje się obecnie na 8. miejscu na świecie na długim i krótkim basenie. W Europie znajduje się na 5. miejscu. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów.

18-letnia Karolina Jurczyk jest sprinterką w stylu dowolnym i motylkowym. Posiada I Klasę Mistrzowską na dystansie 50m stylem motylkowym praz 50m stylem dowolnym. Jest finalistką III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Była medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców a także medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17-18. Należy do Kadry Narodowej Juniorów.

Działalność Klubu od wielu lat jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniowów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia Rodziców, Sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe