PÓJDŹMY W KRÓLEWSKIM ORSZAKU

  • 03.01.2020, 14:10
  • Telewizja Sudecka
PÓJDŹMY W KRÓLEWSKIM ORSZAKU
Już po raz ósmy w Dzierżoniowie 6 stycznia będziemy gościć Orszak Trzech Króli z udziałem parafian wszystkich dzierżoniowskich kościołów. Tym razem uroczystości będą miały nieco inny scenariusz, choć tradycyjnie zakończą się w szopce na rynku.

Rodziny, uczniowie, nauczyciele, sąsiedzi - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie – uliczne jasełka, które co roku 6 stycznia odbywają się w przestrzeni publicznej na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce i poza jej granicami. Święto Trzech Króli nawiązuje do polskich tradycyjnych jasełek i wspólnego kolędowania. Jest to próba przywrócenia świetności dawnym zwyczajom opartym na wielopokoleniowej tradycji wyrosłej na gruncie kultury chrześcijańskiej.

W tym roku w Dzierżoniowie uczestnicy Orszaku Trzech Króli spotkają się na mszach świętych o godz. 12.00 w swoich parafiach. Tam też – w kościołach parafialnych - będzie można obejrzeć jasełka. Po nich nastąpi formowanie orszaków parafialnych i przemarsz pod pomnik Papieża Jana Pawła II przy kościele MMK i wspólny przemarsz ul. Świdnicką do szopki na rynku, gdzie królowie złożą dary nowo narodzonemu Jezusowi. Nie obejdzie się oczywiście bez wspólnego kolędowania. Organizatorzy zapowiadają niespodziankę w postaci występu Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei”.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe