PRZED NAMI PRZEBUDOWA KOLEJNYCH BIELAWSKICH DRÓG

  • 12.12.2019, 15:07
  • Telewizja Sudecka
PRZED NAMI PRZEBUDOWA KOLEJNYCH BIELAWSKICH DRÓG
12 grudnia rozpoczęła się przebudowa dwóch kolejnych bielawskich dróg gminnych. Tym razem gruntownej modernizacji doczekały się ul. 11-go Listopada oraz fragment ul. Gen. Grota Roweckiego (od ronda Powstańców Warszawy do ul. Parkowej). W ramach robót budowlanych nowe oblicze zyskają ulice, chodniki i miejsca parkingowe, ale także infrastruktura towarzysząca w tym oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Wykonawcą robót będzie firma EUROVIA Polska S.A. z Bielan Wrocławskich.

Całkowita wartość zadania inwestycyjnego to kwota 3.510.058,27 zł. Co ważne, Gminie Bielawa udało się pozyskać na ten cel 50% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Oznacza to, że do kasy miejskiej trafi z budżetu państwa aż 1.755.029,14 zł.

Zadanie powinno zostać zakończone do 31 maja 2020r. Dzięki jego realizacji z pewnością wzrośnie poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, a także znacznie poprawi się płynność ruchu obu przebudowanych ulicach.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe