ZNAMY NAGRODZONYCH W VI PLEBISCYCIE GOSPODARCZYM KOBIECE TWARZE

  • 10.12.2019, 08:24
  • Telewizja Sudecka
ZNAMY NAGRODZONYCH W VI PLEBISCYCIE GOSPODARCZYM KOBIECE TWARZE
W Zamku Książ w poniedziałek, 9 grudnia o godzinie 19.00 rozpoczyna się finałowa Gala VI Plebiscytu Gospodarczego "Kobiece Twarze"

Plebiscyt pokazuje świetne firmy i wybitne kobiece osobowości, przede wszystkim dlatego, aby edukować, bo przykłady są najlepszą edukacją – tymi słowami zaczęła galę VI Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze, Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezeska Hornet4 – organizatora plebiscytu. W Zamku Książ 9 grudnia zgromadziło się blisko 350 osób, aby świętować kobiecą przedsiębiorczość i równość w biznesie.

– Plebiscyt promuje przedsiębiorczość kobiet, ale także równość w biznesie i przez sześć lat realizacji tego przedsięwzięcia obserwujemy, jak zmienia się sytuacja kobiet w firmach i jak one same podejmują się zadań, które doniedawna były kojarzone jako typowo męskie. Zmiany są pozytywne, ale jeszcze wiele jest do zrobienia. – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, pomysłodawczyni plebiscytu.

O tym, kto otrzymuje statuetki decyduje kapituła Plebiscytu Kobiece Twarze. Na stronie www.kobiecetwarze.pl można zapoznać się ze składem kapituły oraz z zasadami plebiscytu. Kogo w szóstej edycji plebiscytu nagrodzono? W kategorii „Debiutantki”: miejsce III zajęła Ewelina Małecka-Gad (Salon Zalotka), miejsce II Ilona Nowicka (LMCG) i I miejsce Dominika Łysio (Tropiciele Talentów). Profesjonalistka w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach: miejsce III Ilona Urbańczyk (Seifer Polska), miejsce II Katarzyna Michniewska (Eko Cykl), I miejsce Dorota Barańska (Centrum Budowlane Sirbud, Hotel & Restauracja Maria). Profesjonalistka w Dużych Przedsiębiorstwach: miejsce III Agnieszka Jankowska (General Electric Poland), miejsce II Renata Kabas-Komorniczak (Rödl & Partner) i miejsce I Karolina Rduch Faurecia Wałbrzych SA. W kategorii Osobowość: miejsce III Anna Dulas i Aleksandra Jurek (Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK), miejsce II Diana Bulanda (Business Resource Group „DisAbility” Leader), I miejsce Patrycja Radek (Fundacja Balans PL). Ostatnia kategoria to Firma przyjazna kobietom: miejsce I A2 Clinic A. Krawczyk-Jagmin A. Kosińska S.j., miejsce II Schneider Electric Polska Sp. z o.o, miejsce III Credit Suisse Poland Sp. z o.o.

„Diversity Leader” (lider kultury różnorodności) to nagroda, którą w tym roku Kobiece Twarze ustanowiły, jako wyróżnienie przez organizatora. Co to oznacza? – Wyróżniamy w ten sposób firmy, które szczególnie wspierają działania pro równościowe, rozumieją czym jest CSR i które także współpracują na tym polu przez cały rok z Kobiecymi Twarzami. Nagroda nie podlega ocenie kapituły. W tym roku zdecydowałyśmy, że otrzyma ją firma 3M – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz.

W czasie Gali mogliśmy wysłuchać piosenek, które nawiązywały do motywu silnej kobiety, w wykonaniu charyzmatycznej Karoliny Micuły. Statuetki, które otrzymały laureatki Plebiscytu, zaprojektowała i wykonała Katarzyna Karbownik-Urbańska. Relacje z przebiegu Gali Plebisytu można też zobaczyć na stronie www.kobiecetwarze.pl oraz w mediach społecznościowych, m.in. Facebook: kobiece Twarze. Aby wziąć udział w siódmej edycja Plebiscytu, należy śledzić informacje, a rozpoczyna się ona w sierpniu 2020 roku.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe