ZATRZYMANIE KIEROWCY, KTÓRY UCIEKŁ PO POTRĄCENIU

  • 18.11.2019, 16:52 (aktualizacja 19.11.2019, 10:06)
  • Krzysztof Bachiński
ZATRZYMANIE KIEROWCY, KTÓRY UCIEKŁ PO POTRĄCENIU
Dokładna analiza zgromadzonego materiału na miejscu potrącenia pieszego do którego doszło 7 listopada na drodze z Gilowa do Niemczy. Pozwoliła zatrzymać sprawcę wypadku drogowego, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Rzetelnie przeprowadzone czynności procesowe, analiza zgromadzonego materiału dowodowego przez policjanta Wydziału Dochodzeniowo Śledczego i wsparcie ze strony funkcjonariuszy Posterunku Policji w Niemczy przyczyniły się do ustalenia sprawcy wypadku drogowego, który zbiegł z miejsca zdarzenia. 7 listopada po godz. 21:00, dyżurny dzierżoniowskiej policji otrzymał informację o potrąconym mężczyźnie na drodze pomiędzy Gilowem a Niemczą poza terenem zabudowanym. Na miejscu ustalono, że nietrzeźwy (2,31 promila) pieszy idąc w kierunku Gilowa został potrącony przez kierującego, który odjechał z miejsca zdarzenia. Przeprowadzono czynności procesowe, zabezpieczając ślady, wśród których były elementy pojazdu domniemanego sprawcy. Postępowaniem zajął się funkcjonariusz dzierżoniowskiej dochodzeniówki. Poddał analizie zgromadzony materiał, dodatkowo przy wsparciu policjantów z niemczańskiego posterunku wykonał szereg działań, mających na celu ustalenie sprawcy. Profesjonalizm i zaangażowanie przyniosły efekt. Już po tygodniu sprawca zdarzenia drogowego, 50 letni mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe