DZIERŻONIÓW WPROWADZA ELEKTRONICZNE USŁUGI I POZYSKUJE NA TO PIENIĄDZE

  • 14.11.2019, 20:09
  • Telewizja Sudecka
DZIERŻONIÓW WPROWADZA ELEKTRONICZNE USŁUGI I POZYSKUJE NA TO PIENIĄDZE
Miasto zdobyło 2,5 mln złotych na rozwój usług elektronicznych. - Pełną cyfryzację w niedalekiej przyszłości muszą przejść wszystkie samorządy, a my zrobimy to za pozyskane, zewnętrzne pieniądze – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Projekt o nazwie „Nowoczesny e-urząd w Dzierżoniowie” zakłada wprowadzenie 27 usług elektronicznych.

- Jego zrealizowanie umożliwi cyfrową komunikację z mieszkańcami i elektroniczne załatwienie wszystkich najważniejszych urzędowych spraw. Dotyczy to również kwestii związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – wyjaśnia burmistrz Dzierżoniowa.

Uruchomienie pełnej, elektronicznej obsługi klienta poprzedzone zostanie modernizacją istniejących sieci w urzędzie i konieczną budową sieci LAN, zapewniającą bezpieczeństwo i szybkość transmisji danych.
W ramach zdobytych środków zakupiony zostanie też odpowiedni sprzęt i oprogramowanie.

Najważniejsze e-usługi, jakie świadczył będzie dzierżoniowski urząd w ramach realizowanego projektu:

  • e-podatki (m.in. rolny, od nieruchomości, od środków transportu);
  • e-zaświadczenia i wnioski (informacja publiczna, zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, o przeznaczeniu działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego czy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, wypisy i wyrysy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i wnioski związane z mieszkalnictwem);
  • e-płatności;
  • e-zarządzanie kryzysowe.


Projekt „Nowoczesny e-urząd w Dzierżoniowie” ma wartość 2 mln 965 tys. zł. Umowę na przekazanie środków burmistrz Dzierżoniowa podpisał 8 listopada z wicemarszałkiem naszego województwa
Grzegorzem Macko.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe