PRZED NAMI GALA CHARYTATYWNI 2020

  • 29.10.2019, 10:02 (aktualizacja 29.10.2019, 10:05)
  • Telewizja Sudecka
PRZED NAMI GALA CHARYTATYWNI 2020
Przed nami Gala Charytatywni 2020, która już po raz trzeci zainauguruje akcję charytatywną zainicjowaną i prowadzoną rokrocznie przez Michała Mroszczaka. Przedsięwzięcie ma na celu pomoc osobom potrzebującym pomocy. Osobom dotkniętym przez los chorobami i brakiem wsparcia. Wsparcie jakie otrzymują pomaga im walczyć z niszczącą ich chorobą, często też pomaga im uwierzyć w ludzi, ich dobro i pozwala nie tracić nadziei i siły do dalszej walki.

W tym roku mamy trzy osoby i jedną instytucję, na rzecz których przekażemy pomoc w postaci środków finansowych. Nasi beneficjenci to:

• Agnieszka Kudyra - ma 28 lat, a od 20 nieskutecznie walczy z bardzo poważną chorobą – dysplazją włóknistą, a także niezłośliwym nowotworem lewej nogi. Dysplazja to rzadka choroba rozrostowa kości, w której występuje nieprawidłowo zbudowane białko odpowiadające za regulację syntezy kośćca. Kości Agnieszki deformują się i łamią. Jest po 20 latach nieudanego leczenia w Polsce, przeszła 11 operacji, które nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów, 2 ostatnie wręcz pogorszyły jej stan. Niestety w kraju nie ma już dla Agnieszki ratunku. Została jej już tylko możliwość operacji w Stanach Zjednoczonych – jedyna i bardzo droga szansa.

• Wioletta Korczak- cierpi na toczeń rumieniowaty układowy, celiakię, chorobę Hashimoto i szereg chorób współistniejących utrudniających Wioli swobodne funkcjonowanie. Niewyobrażalna ilość lekarstw i wymagany stały nadzór lekarzy wielu dziedzin wymaga sporych pokładów pieniężnych. Jest to bardzo duże obciążenie i dlatego postanowiliśmy pomóc jej w walce o normalne życie.

• Ewa Stąpor – ma 62 lata, na stwardnienie rozsiane choruje od czterdziestu lat. Dziesięć lat temu choroba nasiliła się do tego stopnia, że nie pozwala na normalne życie. Każdy kolejny dzień to pogarszanie się stanu jej zdrowia. Utrata najbliższych jej osób w młodym wieku pozostawiła ją samą sobie. Życie samotnej osoby jest trudne, życie i samotna walka z tą chorobą wymaga heroizmu. Jedyną pomocą dla Pani Ewy jest operacja której koszty przewyższają możliwości samotnej i chorej osoby. Chcielibyśmy aby Pani Ewa poczuła, że nie jest sama, że są osoby, które chcą jej pomóc w tej walce.

• DOM DZIECKA W PIESZYCACH - Dom Dziecka w Pieszycach jest usytuowany w malowniczym miejscu u podnóża Gór Sowich. Pracownicy starają się stworzyć podopiecznym optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju. To miejsce, w którym odzyskują zaufanie do świata ludzi dorosłych. Uczą się budować właściwy system wartości, kształtują swój światopogląd i mają możliwość wyboru, jaka będzie ich dalsza przyszłość. Wychowawcy robią wszystko, aby ich wychowankowie nabrali przekonania o swojej indywidualności oraz realizowali potrzebę budowania samodzielności i nowego doświadczenia, a nade wszystko rozwijali swój osobisty potencjał.

W trakcie gali prowadzonej przez Agatę Dzikowską (prezenterkę TVP3 Wrocław) odbędą się trzy pokazy mody światowej sławy projektantów: Marioli Turbiarz i Diany Walkiewicz, a także kolekcja butiku moodo. Kolejnym punktem gali będzie licytacja charytatywna, z której cały dochód zostanie przekazany naszym beneficjentom. Następnie zaprezentowany zostanie czwarty kalendarz charytatywny na 2020 rok, stworzony przy wsparciu przedsiębiorstw i jednostek samorządu, które nie są obojętne na krzywdę i cierpienie innych. Kalendarz będzie można zakupić na miejscu ale też we wszystkich salonach fryzjerskich Michała Mroszczaka i w wielu innych punktach dystrybucyjnych. Dzięki ogromnej pomocy wolontariuszy z całego regionu będzie też dystrybuowany na ulicach, w sklepach i galeriach handlowych, gdzie każdy będzie mógł wesprzeć akcję.

Podczas gali prezentowane będą samochody marki Mazda, a nasze podniebienia cieszyć będą potrawy z restauracji Pałac Bielawa. Galę urozmaicą również dwa koncerty: Wojtka Sokolnickiego (wokalisty formacji „TRE VOCI”) oraz zespołu The Rolling Show Band. Dla osób lubiących dobrą zabawę przewidziane jest również afterparty w gorących rytmach latino.

Zapraszamy do udziału w gali, która będzie nie tylko wydarzeniem kulturalnym i rozrywkowym ale przede wszystkim pomoże naszym beneficjentom w walce o normalne życie. Osoby, które nie będą mogły być z nami tego dnia zachęcamy do wsparcia akcji, zakupu kalendarza lub wpłatę cegiełki wg indywidualnych możliwości.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty kono
Anty kono 30.10.2019, 10:07
Te "choroby" to wynik zatrucia glifosatem i aluminium a przykład 20 lat niepowodzeń jest esensją obecnej tzw. medycyny akademickiej :) Pisać recepty i ciąć tylko to potrafią, nikt już nie uzdrawia tylko "leczy" objawy. Szkoda pieniędzy chyba. że na medycynę naturalną tym razem. Inaczej wspieracie białą mafię.

Pozostałe