BIEG SOWI

  • 09.10.2019, 12:27
  • Telewizja Sudecka
BIEG SOWI
Na przyszłoroczną wiosnę szykuje się prawdziwa gratka dla fanów biegania. Sowi Bieg to nowa propozycja, która jeszcze przed wakacjami odbędzie się w powiecie dzierżoniowskim. Trasa biegu wyniesie około 10 kilometrów i przebiegać będzie z Dzierżoniowa, przez Pieszyce do Bielawy.

Pomysłodawcą wydarzenia jest powiat dzierżoniowski, ale w organizację włączyły się miasta: Dzierżoniów, Bielawa i Pieszyce oraz Bielawska Akademia Biegania, pełniąca rolę partnera merytorycznego.

8 października w Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, w którym wzięli udział między innymi: wicestarosta Andrzej Bolisęga, dyrektorzy ośrodków sportu i rekreacji z Bielawy i Dzierżoniowa, Robert Gulka i Marcin Samul, przedstawiciel Pieszyc Sławomir Szel oraz członkowie Bielawskiej Akademii Biegania. Podczas spotkania omówiono najważniejsze założenia imprezy, budżet oraz wyznaczono zadania do realizacji na najbliższy czas.
Organizatorzy postawili również przed sobą główny cel, jakim jest przygotowanie zawodów na najwyższym poziomie i przyciągnięcie jak największej liczby biegaczy.

Będzie to pierwsze wydarzenie sportowe na naszym terenie, w którego organizację włączyły się aż cztery samorządy. Szykuje się więc wydarzenie, które będzie miało stałe i ważne miejsce w kalendarzu imprez biegowych w Polsce.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe