DROGA EKSPRESOWA S8 BLIŻEJ DZIERŻONIOWA?

  • 24.09.2019, 14:08
  • Telewizja Sudecka
DROGA EKSPRESOWA S8 BLIŻEJ DZIERŻONIOWA?
Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław-Kłodzko to bardzo ważna inwestycja dla Dzierżoniowa i regionu. Podczas konsultacji z samorządowcami w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych przekazano dobre wieści. Na naszym terenie odcinek drogi będzie przebiegł bliżej Dzierżoniowa. Zaplanowane zjazdy mają omijać zarówno Łagiewniki, jak i Niemczę.

Dolnośląski odcinek krajowej ósemki Wrocław – Kłodzko to jeden z najbardziej niebezpiecznych w kraju. Droga jest wąska i nieprzystosowana do tak dużego ruchu. Jej rozbudowa ujęta jest w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Realizacja inwestycji ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, zwiększenie przepustowości i skrócenie czasu podróży. Oprócz rozbudowy trasy planowana jest budowa obwodnicy kilku miejscowości.

Prace nad opracowaniem dokumentacji, tj. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i analizy korytarzy i parametrów nowej drogi krajowej nr 8, prowadzone są od 2016 roku. Jesienią ubiegłego roku pojawiła się nadzieja, że trasa nazywana drogą śmierci powstanie jako droga ekspresowa S8. Podpisano aneks do programu inwestycji, dzięki któremu dalsze prace przygotowawcze uwzględniają realizację drogi w klasie trasy ekspresowej czyli 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pasami awaryjnymi), bezkolizyjne skrzyżowania, budowę Miejsc Obsługi Podróżnych.

Zakończył się etap konsultacji przebiegu trasy z mieszkańcami, obecnie trwają konsultacje z przedstawicielami samorządów, na terenie których biegnie trasa lub bezpośrednio z nią sąsiaduje. Wszystko wskazuje na to, że na naszym terenie odcinek drogi będzie przebiegł bliżej Dzierżoniowa. Zaplanowane zjazdy mają omijać zarówno Łagiewniki, jak i Niemczę.

Warianty trasy - pobierz

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fan S8 do Kłodzka
Fan S8 do Kłodzka 26.09.2019, 15:32
Na zdjęciu jest droga 384 a nie 382 :-)
ja
ja 24.09.2019, 14:37
co za niedopatrzenie... tu nie chodzi o Dzierżoniów tylko chodzi o to żeby ekspresówka była bliżej Bielawy

Pozostałe