TRWAJĄ ZAPISY DO KONKURSU KISZENIA KAPUSTY

  • 18.09.2019, 17:57
  • Telewizja Sudecka
TRWAJĄ ZAPISY DO KONKURSU KISZENIA KAPUSTY
Jeśli lubisz dobrą zabawę na świeżym powietrzu, a także zdrowe jedzenie, to zbierz pięcioosobową drużynę i weź udział w konkursie kiszenia kapusty podczas 9. Śląskiego Festiwalu Kapusty „Biesiadowanie w kapuście”.

Konkurs i festiwal odbędą się 6 października w Arboretum w Wojsławicach. Zgłoszenia drużyn należy składać do 2 października w Biurze Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27, pok. 304 (III piętro) lub mailowo na adres: [email protected]

Organizator imprezy zapewnia kapustę, ale każda drużyna powinna zadbać o przyprawy oraz przyrządy potrzebne podczas jej kiszenia – garnek do odbierania wody/soku kapuścianego, ubijaczki i rękawice.

W związku z tym, że motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest średniowiecze, zachęcamy drużyny do przebrania się w stroje z epoki oraz do korzystania z rekwizytów nawiązujących do czasów średniowiecza. Przede wszystkim jednak nie wolno zapomnieć o dobrym humorze.
Śląski Festiwal Kapusty to nie tylko konkurs, ale również okazja do zabawy przy dźwiękach muzyki biesiadnej. Na scenie Arboretum zaprezentuje się dziesięć zespołów z terenu Dolnego Śląska.

Do pobrania:
Zasady konkursu
Formularz zgłoszenia

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe