TURYSTYCZNA WIELKA PIĄTKA POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

  • 24.07.2019, 15:16
  • Telewizja Sudecka
TURYSTYCZNA WIELKA PIĄTKA POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
Powiat Dzierżoniowski w połowie maja tego roku zaprosił internautów do wytypowania 5 największych atrakcji naszego terenu, w ramach akcji pod hasłem Turystyczna Wielka Piątka Powiatu Dzierżoniowskiego. Celem kampanii było wyłonienie najbardziej popularnych miejsc znajdujących się na naszym terenie, którymi warto chwalić się w kraju i za granicą.

 

Do typowania swoich faworytów zachęcaliśmy mieszkańców, turystów i każdego, kto miał okazję spróbować uroków powiatu dzierżoniowskiego. W czasie kampanii otrzymaliśmy mailowo oraz za pośrednictwem profilu na Facebooku „Turystyczna Piątka”, wiele propozycji. Za wszystkie bardzo dziękujemy.

Po ich analizie wyłoniliśmy 5 atrakcji, które zdaniem internautów i według nas, najbardziej zachęcają do odwiedzenia powiatu dzierżoniowskiego.

Turystyczna Wielka Piątka przedstawia się następująco:
1. Wielka Sowa – najwyższy szczyt naszych gór i zarazem cel wycieczek tysięcy turystów każdego roku,
2. Jezioro Bielawskie – największa wodna atrakcja turystyczna regionu, którą w sezonie letnim odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób,
3. Arboretum w Wojsławicach –  jest od wielu lat jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu i całego Dolnego Śląska. Do ogrodu botanicznego przyjeżdżają miłośnicy przyrody z całej Polski i z zagranicy,
4. Młyn Hilberta – industrialna atrakcja dla miłośników techniki, która powstała w latach 40. XIX wieku,
5. System tras rowerowych w Powiecie Dzierżoniowskim – 7 ścieżek rowerowych zlokalizowanych w różnych miejscach powiatu, które łączą się z górskimi ścieżkami w ramach Strefy MTB Sudety. Atrakcja dedykowana entuzjastom aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.

Podczas realizowanych akcji promocyjnych, Powiat Dzierżoniowski będzie kładł szczególny nacisk na promowanie atrakcji, które znalazły się w Turystycznej Wielkiej Piątce. Oczywiście nie będziemy zapominać o pozostałej ofercie, której przecież w powiecie dzierżoniowskim nie brakuje.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i zgłosili swoje propozycje.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe