SPRINTEM NA NARTOROLKACH

  • 02.07.2019, 14:37
  • Telewizja Sudecka
SPRINTEM NA NARTOROLKACH
Rywalizacja sprinterska jest najbardziej widowiskową formą współzawodnictwa na nartorolkach, a dotychczas szerzej nieznaną w naszym kraju. 27 lipca będzie ją można obserwować w Dzierżoniowie podczas zawodów pn. „Sprinty Dzierżoniów 2019”. Wyścig będzie zorganizowany z myślą o amatorach i wyczynowcach w sposób identyczny jak sprinty na 200 m odbywające się podczas każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach.

W ten sam weekend w naszym regionie odbędą się jeszcze dwie imprezy nartorolkowe. W sobotę rano w Pieszycach zawodnicy będą rywalizować techniką klasyczną na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m podczas zawodów Uphill Gór Sowich. Natomiast na niedzielę zaplanowano bieg w terenie płaskim na 30 km pn. Pętla Sowiogórska. Wszystkie 3 powyższe imprezy składają się na I Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach i stanowią niemal kopię sesji Pucharu Świata.

Zawodnicy startujący w Dzierżoniowie będą mieli do pokonania trasę o długości 200 metrów na ulicy Piastowskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Złotą i Diorowską. Zawody będą się składać z dwóch etapów: rundy kwalifikacyjnej i rundy finałowej.
W rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy będą startować indywidualnie w odstępie 30 sekund. Na podstawie uzyskanych wyników najszybszych 16 zawodników i zawodniczek awansuje do rundy finałowej. Tam zawodnicy będą ścigać się parami. Zwycięzcy przejdą do dalszego etapu, a przegrani zakończą rywalizację.

Szczegółowe informacje w regulaminach dostępnych na stronie www.hotelosir.pl.

Organizatorami imprezy są miasto Dzierżoniów, dzierżoniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wydawca portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl - firma XC4U Michał Rolski oraz firma MT-SPORT Marek Tokarczyk. Partnerem Biegu jest gmina Pieszyce.
Impreza współfinansowana jest z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Program zawodów:

  • 17:00 - 17:30 – zapisy w biurze zawodów
  • 17:00 - 18:00 – weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 17:30 - 18:15 – Oficjalna Rozgrzewka na trasie zawodów
  • 18:30 – start Rundy Kwalifikacyjnej
  • ok. 19:15 – start Rundy Finałowej z eliminacjami w parach
  • ok. 20:30 – rozpoczęcie dekoracji

Więcej informacji o wyścigu

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe