ZAGRALI DLA GOSI I KACPERKA

  • 26.06.2019, 12:00 (aktualizacja 26.06.2019, 12:04)
  • Telewizja Sudecka
ZAGRALI DLA GOSI I KACPERKA
W niedzielę 23 czerwca na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się charytatywny turniej piłki siatkowej, podczas którego zbierane były pieniądze na pomoc dla Małgorzaty Mroczkowskiej i Kacperka Najdka.

 

Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” św. Jan Paweł II

 

Dnia 23 czerwca w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie miał miejsce CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ „GRAMY DLA GOSI I KACPERKA”

Celem głównym wydarzenia była:

- zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację w związku z chorobą nowotworową

Małgorzaty Mroczkowskiej, mieszkanki gminy Dzierżoniów,

- zbiórka pieniędzy na operację lewej rączki w Palley Institute, ratującej przed kalectwem

Kacperka Najdka, mieszkańca gminy Dzierżoniów.

Cele dodatkowe wydarzenia to:

- integracja sympatyków gry w siatkówkę poprzez bezpośrednią grę w piłkę siatkową

w szczytnym celu,

- integracja stowarzyszeń siatkarskich Powiatu Dzierżoniowskiego poprzez wspólną organizację

charytatywnego wydarzenia,

- umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Dzierżoniów Dariusz Kucharski Organizatorem wydarzenia był K.S. Bielawanka Bester Bielawa a partnerami organizacyjnymi: Lider Dzierżoniów; TKKF Dzierżoniów; Salos Pieszyce; OSiR Dzierżoniów, 3W Dzierżoniów, Restauracja Wars, Pałac Bielawa, „Fajnie jest pomagać”, Top Art Studio; Pestka, Photo&Party, ZPM Jerzy Gawrycki

Do turnieju ostatecznie zgłosiło się 10 drużyn z 4 powiatów, 6 gmin:

Huragan Prusy”, „STS Budzów”, „WKS Volley Wilczyce „Blok Techniczny Pieszyce”, „For Fun”,

Sparta Dzierżoniów” , „Na Bank”, „TKKF Dzierżoniów”, „Edka Syn Team”, „Junior Bielawianka”

W sumie przez 10 godzin i 45 minut / 645min. odbyły się 24 mecze (50setów).Gra piłką siatkową była przednia i sympatyczna, nikt nie czuł zmęczenia. Nie brakowało emocji i siatkówki na wysokim oraz wyrównanym poziomie. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco.

I miejsce - „Junior Bielawianka”

II miejsce - „For Fun”

III miejsce - „Na Bank”

IV miejsce -„TKKF Dzierżoniów”

MVP – Zawodniczka Turnieju - Kinga Szarawarska

MVP – Zawodnik Turnieju – Grzegorz Jacznik

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, do dyspozycji była strefa zabawy, zamek dmuchany, animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz wata cukrowa i popcorn jak i fotobudka

Ponadto można było skorzystać z bogato zaopatrzonej gastronomi – kiełbasa, ciasto, gofry, kawa herbata oraz zakupić jedzenie z food trucka. Dopisała sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy piłki siatkowej, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w turnieju a chcieli wesprzeć wydarzenie. Miały miejsce liczne licytacje.„MVP Licytacji” zlicytował Voucher, piłkę oraz szalik na kwotę 1700 zł. W sumie dzięki dobroczynności publiczności i drużyn oraz społeczności lokalnej udało się wspólnie zebrać 12,730,94. i 63 euro

Dzięki tej pomocy Gosia i Kacperek są bliżej do dogodniejszego funkcjonowania w codzienności.

Na zakończenie części sportowej odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji. Drużyny za 3 pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy a wszystkie drużyny i MVP Turnieju pamiątkowe statuetki i podziękowania.

Wszystkim drużynom i uczestnikom wydarzenia serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, społeczności siatkarskiej i społeczności lokalnej oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji turnieju i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Szczególne i gorące podziękowania składamy naszym darczyńcom dzięki, którym mogliśmy zapewnić uczestnikom zimny i ciepły bufet, było ich tak wielu, że obawiamy się, że kogoś możemy ominąć dlatego nie wymieniamy indywidualnie , dla Wszystkich Wielkie Dzięki!

Podziękowania składamy ofiarodawcom przedmiotów, gadżetów do licytacji, których również było bardzo wielu i żeby kogoś nie ominąć nie wymieniamy również indywidualnie, dla Wszystkich Wielkie Dzięki!

Wydarzenie współfinansowane było w ramach realizacji Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015- 2020.

 

Opr. Grzegorz Różycki

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe