Niedziela, 15.09.2019

WODA DLA CZWORONOGÓW

  • 11.06.2019, 15:17
  • Telewizja Sudecka
WODA DLA CZWORONOGÓW
Przed głównym wejściem do budynków Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie na pieski czekają miski z wodą. Posłużą one zarówno podopiecznym interesantów, jak i pupilom osób spacerujących w pobliżu urzędu.

Na dworze robi się coraz cieplej, pamiętajmy więc aby zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół. W upalne dni, przez cały letni sezon przed budynkami Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, zarówno w Rynku jak i przy ulicy Świdnickiej wystawiona będzie miska z wodą dla psów. Poidło stoi przy głównych wejściach do budynków.

Oto kilka rad, jak pomóc psu przetrwać upał:
Zadbaj o to, by pies miał zawsze dostęp do świeżej i chłodnej wody. Zmieniaj ją kilkukrotnie
w ciągu dnia tak, by zawsze była czysta i chłodna.
Zapewnij psu dostęp do chłodnego legowiska. Najlepiej niech to będzie zacieniony kawałek terenu, najlepiej taki, gdzie pies będzie mógł wykopać sobie dołek, by odpocząć na chłodnej ziemi.
Unikaj aktywności w godzinach największego upału. Spacery z psem najlepiej jest planować na wczesne godzinny ranne i późny wieczór – najchłodniejsze pory dnia.
Lody dla ochłody. W upalne dni sprawdza się podanie psu pożywienia, które go ochłodzi. Może to być chłodna kość lub kawałeczki psich przysmaków w niewielkich kostkach lodu.
Zabawa w wodzie. Basen, w którym nasz pies będzie mógł się pobawić lub po prostu położyć i orzeźwić to dobry pomysł na upalne dni. Baseny dla psów dostępne są w kilku rozmiarach
i wykonane są z wytrzymałego materiału odpornego na działanie pazurków. Innym pomysłem na ukojenie w gorące dni jest działający zraszacz ogrodowy, który połączy zabawę z orzeźwieniem.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe