POWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  • 04.06.2019, 19:39 (aktualizacja 04.06.2019, 19:47)
  • Telewizja Sudecka
POWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych takich jak pokazy ratownictwa, policji, straży pożarnej czy służby więziennej - tak w skrócie wyglądał tegoroczny Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca na terenie Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie.

 

Organizatorzy przygotowali wiele zabaw oraz akcji edukacyjnych. Były animacje, zabawy z maskotkami, pokaz tresury psów i sprzętu, którym dysponują służby mundurowe.

Najmłodsi mogli również spróbować ugasić pożar pod czujnym okiem strażaków, zasiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla, a także zobaczyć jak wygląda transport osób zatrzymanych w specjalnym samochodzie Służby Więziennej.

Dorośli natomiast mogli skorzystać z symulatora zderzeń, jak również honorowo oddać krew i zarejestrować się w banku szpiku. Miłośnicy dwóch kółek zadbali o bezpieczeństwo swoich rowerów, poprzez ich znakowanie.
W związku z tym, że Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa odbył się 4 czerwca, w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów, uczestnicy wydarzenia odśpiewali wspólnie Hymn Państwowy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą zamieściliśmy na fejsbukowym profilu powiatu dzierżoniowskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie i Urząd Miasta w Dzierżoniowie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe