"ĆMA" KUBY BIELAWSKIEGO - PREMIERA W RODZINNYM MIEŚCIE

  • 23.05.2019, 15:53
  • Telewizja Sudecka
"ĆMA" KUBY BIELAWSKIEGO - PREMIERA W RODZINNYM MIEŚCIE
22 maja w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Dzierżoniowie gościł Jakub Bielawski, promując swoją debiutancką powieść pn. „ĆMA”.

Kuba Bielawski urodził się w Bielawie, a wychował i spędził swe młodzieńcze lata w Dzierżoniowie. Na pierwsze oficjalne spotkanie wybrał  właśnie Dzierżoniów – swoją rodzinną miejscowość. Rozmowę poprowadziła Pani Jolanta Maniecka. Spotkanie było okazją do bliższego poznania autora oraz genezy powstawania książki.  Kuba opowiedział o tym dlaczego tytuł „Ćma, czy chciałby ekranizacji powieści, dlaczego pisze tak mrocznie i dlaczego książka napisana jest w kanonie Weird Fiction. Odpowiedzi były nieoczywiste, dosadne, z dużą dozą humoru w całości oddające indywidualny charakter autora. Kuba Bielawski ma już w swoim dorobku literackim zbiór opowiadań pn. „Słupnik”, który był bardzo udanym, odważnym, zmuszającym do refleksji debiutem. „Ćma” jest jego pierwszą powieścią. Znakomicie napisaną, dotykającą młodzieńczej przyjaźni, nadziei, stagnacji i poszukiwania samego siebie. Książka przesiąknięta jest tragedią kładącą się cieniem na życiu młodych ludzi. „Ćma to powieść nieoczywista, wymykająca się schematom i trzymającą w napięciu do ostatniej strony, a cała historia toczy się w cieniu Gór Sowich w Dżerzi (Dzierżoniów), Długiej (Bielawa) i Piotrolesiu (Pieszyce). Kuba Bielawski pracuje już nad kolejną powieścią, której akcja rozgrywać się będzie również na terenach Ziemi Dzierżoniowskiej w latach 1945-1947, i która poruszać będzie bardzo ważne dla historii naszego regionu tematy. Mamy nadzieję, że na jej premierę również wybierze swoje rodzinne strony.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
autor
autor 24.05.2019, 22:22
Miernota

Pozostałe