MAJÓWKA 2019! HARMONOGRAM WYDARZEŃ W BIELAWIE

  • 26.04.2019, 08:02
  • Telewizja Sudecka
MAJÓWKA 2019! HARMONOGRAM WYDARZEŃ W BIELAWIE
Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany weekend majowy. Burmistrz Miasta Bielawa, Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają więc mieszkańców i turystów do wspólnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.

1 maja planowany jest piknik rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Bielawskim oraz tradycyjnie już, w ramach Stowarzyszenia Gmin Gór Sowich, do którego należy również Bielawa - rozpoczęcie sezonu turystycznego na Wielkiej Sowie!

3 maj to z kolei możliwość odwiedzenia Szkoły Leśnej czy ICPE oraz szansa na bezpłatne wejście na wieżę Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie. Mieszkańców i turystów zapraszamy także przez cały weekend majowy do Parku Miejskiego w Bielawie na trakt linowy, trasę kajakową oraz gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin.

Majówkę w mieście zakończą Obchody Święta Konstytucji 3 Maja, podczas którego harcerze hufca ZHP rozdawać będą mieszkańcom flagi narodowe. Tego dnia, w Parku Miejskim realizowane będzie także ciekawe wydarzenie historyczne. Mowa o projekcie pn. “Pamiętam przemysł“, w ramach którego mieszkańcy Bielawy będą mogli podzielić się zarówno wspomnieniami o lokalnym przemyśle, jak i zachowanymi zdjęciami archiwalnymi. Zgromadzone materiały zostaną zdigitalizowane i opublikowane na portalu Dolnośląskość.pl, a po pewnym czasie wydane w formie książkowej.

Poniżej szczegółowy harmonogram wszystkich wspomnianych wydarzeń.

 

1 maja - Majówka z SLD
 

Piknik rekreacyjno- sportowy dla mieszkańców i turystów na terenie jeziora bielawskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "WŁODEK ROCK CHMURA". Szczegóły na plakacie.

 

3 maja – EKOMAJÓWKA! 

 

Tego dnia zachęcamy do wspólnej zabawy na terenie Szkoły Leśnej, Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii oraz Parku Miejskiego - na terenie którego harcerze hufca ZHP rozdawać będą flagi narodowe. Tego dnia możliwe będzie także bezpłatne wejście na wieżę widokową kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 
Szkoła Leśna - ul. Korczaka 19 (godz.10-15)

 

- zabawy w ogrodzie dydaktycznym,
- zwiedzanie obiektu,
- możliwość pieczenia kiełbasek na grillu lub przy ognisku (we własnym zakresie) 
- rozmowy o ekologii
 

Interaktywne Centrum Poszanowania Energii - ul. Ostatnia 1 (godz.10-15)
 

- zabawa w ogrodzie dydaktycznym z wykorzystaniem interaktywnych urządzeń,
- zwiedzanie części muzealnej z zabytkową stacją pomp z 1909 roku,
- zapoznanie się z oferta edukacyjną,
- możliwość pieczenia kiełbasek (we własnym zakresie) przy ognisku


Wieża widokowa kościoła pw WNMP - (godz.10-15)
 

ul. Wolności 128, tel. 74 833 40 24
 

Park Miejski (godz.10-18)
 

- gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin

 

* PROJEKT PN. "PAMIĘTAM PRZEMYSŁ"

Mieszkańcy Bielawy będą mogli podzielić się zarówno wspomnieniami o lokalnym przemyśle, jak i zachowanymi archiwaliami. Zgromadzone materiały zostaną zdigitalizowane i opublikowane na portalu Dolnośląskość.pl, a po pewnym czasie wydane w formie książkowej. Każdy może zostać autorem, nie trzeba mieć specjalnego przygotowania! Szczegóły: http://pamietamprzemysl.pl/

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe