ARTYSTKA Z LĄDKA ZDROJU WYSTĄPI NA MEDIA LAB: VJ SHOWCASE

  • 31.03.2019, 13:37 (aktualizacja 31.03.2019, 13:56)
  • Jarosław Wrona
ARTYSTKA Z LĄDKA ZDROJU WYSTĄPI NA MEDIA LAB: VJ SHOWCASE
Już 6 kwietnia 2019 r. w CeTA kolejne wydarzenie z cyklu MEDIA LAB, tym razem w odsłonie VJ SHOWCASE. Tegoroczna edycja będzie okazją do zapoznania się z pracami i projektami młodych, lokalnych artystów audiowizualnych. Wstęp bezpłatny!

Cykl MEDIA LAB zapoczątkowany został w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu w 2015 r. Celem wydarzenia jest promocja nowoczesnych działań twórczych, powstających na styku muzyki elektronicznej, VJ’ingu i nowych mediów. 6 kwietnia 2019 r. w ramach odsłony VJ SHOWCASE ponownie będzie można się zanurzyć w elektronicznych dźwiękach i wyjątkowej, często eksperymentalnej oprawie wizualnej, stworzonej m.in. z wykorzystaniem wieloekranowej projekcji. Wszystko to będzie się działo w industrialnej przestrzeni Studia Filmowego im. Zbyszka Cybulskiego, w której wystąpią w wyjątkowych kolaboracjach twórcy muzyki elektronicznej i artyści wizualni: Sylwia Szołtysek i Yammada, cloud session #1: obara/dumski, Eyecandy Visual i Hibiskus, Anita Jackowska i Dariusz Jackowski, Laura Adel i DP-Duo oraz Jędrzej Borowski.

Sylwia Szołtysek i Yammada to duet, który tworzą studentka wrocławskiej ASP, lubiąca łączyć video z formami danych, wykresów i swoimi pracami z dziedzin wokół grafiki oraz kompozytor, skrzypek, pianista i improwizator Adam Porębski. cloud session #1: obara/dumski to projekt, w którym twórcy – Teo Dumski z Cloud Theater i Patrycja Obara z zespołu SHE-la – powołują obraz do życia interakcją z ruchem, głosem i muzyką. Eyecandy Visual to występ łączący w sobie techniki VJ’ingu oraz sztuki manipulacji obiektami świetlnymi. Artystom towarzyszyć będą brzmienia muzyki elektronicznej i elektro-instrumentalnej, przygotowane przez producenta i DJ’a – Hibiskusa. W kolejnej kolaboracji zaprezentują się Laura Adel – graficzka, studentka ASP we Wrocławiu oraz DP-Duo - duet Dominiki i Przemka Michalaków, artystów korzystających z brzmień akustycznych oraz eksperymentujących z technologią komputerową. Dariusz Jackowski - kompozytor, multiinstrumentalista i improwizator zaprezentuje materiał inspirowany brytyjskim big beatem, muzyką latynoską, groove metalem, break core'em i muzyką współczesną. Wizualizacje do jego występu przygotuje Anita Jackowska, specjalizująca się w tworzonej na żywo oprawie video, która w swojej sztuce chętnie wykorzystuje nagrania przedmiotów codziennego użytku, jak również nagrania natury i abstrakcyjne formy generatywne. Z duetem gościnnie wystąpi wokalistka – Anastazja Sosnowska.

Anastazja Sosnowska wokalistka, muzyk, eksperymentatorka, obecnie współpracująca z Orkiestrą Improwizującą, Veni Academy Orchestra, Przytulią i duo Phonoautographs. Wychowana w Kotlinie Kłodzkiej. Lądeckiej Ziemi zawdzięcza wielką wrażliwość na piękno, które prezentuje nam natura oraz spontaniczność, otwartość i życzliwość jakiej nauczyła się od jej mieszkańców. W swojej twórczości często zwraca się do tych właśnie wartości ukazując je w dźwiękach. Inicjatorka i działaczka Lądeckiego Stowarzyszenia Działań Kreatywnych ArteWeda, zajmującego się aktywizacją naszego regionu poprzez sztukę, kulturę, procesy edukacyjne oraz spotkania ekologiczne. Zdjęcie dotyczy projektu „Chleb na Zwycięstwa” - budowa kompleksu piecowego wraz z chlebem piecowym do użytku mieszkańców gminy oraz ich gości.

Wydarzenie MEDIA LAB: VJ SHOWCASE odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1, była Wytwórnia Filmów Fabularnych). Początek o godz. 20:00. Wstęp bezpłatny!

Więcej informacji na: http://filmstudioceta.pl/2019/03/wydarzenie-media-lab-vj-showcase/

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe