MISTRZOWSKIE JAK RZADKO KTÓRE…

  • 28.03.2019, 09:33
  • Telewizja Sudecka
MISTRZOWSKIE JAK RZADKO KTÓRE…
W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy czasowej „Mistrzowskie jak rzadko które …” Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce, który odbędzie się w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa, przy ul. Świdnickiej 30, w dniu 02.04.2019 r. (wtorek), o godz. 17.00.

Wystawa „Mistrzowskie jak rzadko które …”Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce, przedstawia ogrody krajobrazowe położone na wschód od Odry, zaprojektowane przez jednego z najwybitniejszych architektów krajobrazu XIX wieku - Petera Josepha Lenné. Będzie można zobaczyć szereg niezwykłych i malowniczych scenerii, złożonych kompozycji i bogatych szat roślinnych. Wśród licznie przedstawionych założeń parkowych odkryjemy m.in. wyjątkowe ogrody pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim czy park Szczytnicki we Wrocławiu. Wystawa bazuje na wynikach projektu badawczego, realizowanego przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Wyższą Szkołę
w Neubrandenburgu oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, we współpracy
z szeregiem partnerów w Niemczech i Polsce.

         Podczas wernisażu, Paula Kopczyk architekt krajobrazu, wprowadzi nas w tą niezwykłą tematykę w wykładzie pt.:Działalność projektowa Petera Josepha Lenné -umiłowaniem pięknego i harmonijnego krajobrazu”

 

Wystawa Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej, Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Berlińsko-Brandenburskiej Fundacji Pruskich Pałaców
i Ogrodów, przygotowana została w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz niemieckiej.

 

        

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe