ZA OKOŁO 3 LATA ZNÓW POJEDZIEMY POCIĄGIEM DO STRONIA ŚLĄSKIEGO

  • 27.03.2019, 11:58
  • Telewizja Sudecka
ZA OKOŁO 3 LATA ZNÓW POJEDZIEMY POCIĄGIEM DO STRONIA ŚLĄSKIEGO
Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego - Patryk Wild Patryk Wild Radny Sejmiku, przywiózł dziś do Kłodzka bardzo dobre wieści dotyczące linii kolejowej do Stronia Śląskiego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego poinformował, że odcinek od Ołdrzychowic Kłodzkich do Stronia Śląskiego będzie przez Urząd Marszałkowski rewitalizowany. Ponownie pojedziemy linią nr 322 do Stronia Śląskiego za około 2,5 do 3 lat. Już niebawem rozpoczynają się prace inwentaryzacyjne, które potrwają przynajmniej pół roku. Równocześnie mamy zapowiedź rewitalizacji odcinka około 15 kilometrów kolei Sowigórskiej przez Nową Rudę, Wambierzyce. Priorytetem dla władz województwa, co bardzo cieszy również naszych radnych powiatowych, jest uruchomienie nieczynnych dotąd linii kolejowych dla transportu pasażerskiego, ale również bardzo ważny jest przewóz kruszyw i drewna. Ideą nadrzędną jest odciążenie dróg gminnych i powiatowych od ciężkiego transportu kołowego. Niestety ciężki transport kołowy zazwyczaj w największym stopniu przyczynia się do szybkiego zużycia a wręcz niszczenia dróg lokalnych gdzie ciężar kosztów ich naprawy ponosimy wszyscy, a w szczególności samorządy lokalne.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe