Sobota, 21.09.2019

UROCZYSTE OTWARCIE STACJI ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH W LĄDKU-ZDROJU (AKTUALIZACJA WIDEO)

  • 25.02.2019, 13:25 (aktualizacja 25.02.2019, 14:58)
  • Telewizja Sudecka
UROCZYSTE OTWARCIE STACJI ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH W LĄDKU-ZDROJU (AKTUALIZACJA WIDEO) Starostwo Powiatowe w Kłodzku
Na parkingu przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie w Lądku Zdroju, powstała nowoczesna stacja ładowania pojazdów elektrycznych, którą zbudowała firma PGE Energia we współpracy z władzami miasta - Panem Burmistrzem Romanem Kaczmarczykiem. Obecnie można tam teraz ładować dwa samochody jednocześnie. Główną pomysłodawczynią idei powstania takich punktów, jest Pani Elżbieta Koncka, która wcześniej już z powodzeniem zrealizowała projekt o nazwie Projekt e-Kotlina Kłodzka w Kurorcie Lądek – Zdrój, a teraz w ramach swojego nowego projektu o nazwie E-Sudety, doprowadziła do powstania pierwszego z planowanych punktów ładowania. Projekt ten zakłada powstanie kolejnych takich miejsc do ładowania aut na terenie Sudetów. Jest to jednak dopiero początek drogi do zadbania pod tym kątem o czyste powietrze i środowisko w naszym powiecie. Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń oraz wszyscy przybyli na otwarcie włodarze miast, zdecydowanie opowiadają się za rozwojem i promowaniem takich technologii przyszłości i chcą rozpropagować ekologiczny styl życia. Miejsce uruchomienia tej stacji, też nie jest przypadkowe, gdyż szczególnie w takich miejscowościach wypoczynkowych jak Lądek-Zdrój, gdzie przyjeżdżają ludzie z całej polski wypoczywać, oczekujemy czystego i zdrowego powietrza.

               

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe