Poniedziałek, 23.09.2019

NA ZAMKU KSIĄŻ POWSTAJE NOWY SERIAL CANAL+ DISCOVERY

  • 10.02.2019, 11:22
  • Telewizja Sudecka
NA ZAMKU KSIĄŻ POWSTAJE NOWY SERIAL CANAL+ DISCOVERY
Jeden z najtragiczniejszych okresów w dziejach Zamku Książ w Wałbrzychu czyli wojenne lata 1944-45 poznamy dzięki serialowi powstającemu dla Canal+Discovery. Globalny nadawca telewizyjny przygotowuje produkcję „Główne kwatery Hitlera”, który będziemy mogli zobaczyć późną wiosną tego roku.

Nieznane fakty z  okresu II wojny światowej związane z zamkiem Książ w Wałbrzychu, pałacem Jedlinka w Jedlinie-Zdroju, a także podziemnymi obiektami kompleksu Riese w Głuszycy i Walimiu stanowią kanwę scenariusza jednego z odcinków serialu, który był kręcony na terenie Polski i Niemiec od września ubiegłego roku. 10-odcinkowy serial wyprodukował Dom produkcyjny: Tvworking. Każda część będzie trwała około 45 minut i zostanie poświęcona innej kwaterze Adolfa Hitlera, m.in. Wilczemu Szańcowi w Gierłoży koło Kętrzyna, zamkowi Książ w Wałbrzychu, Bertechsgaden w Bawarii czy bunkrowi przy Kancelarii Rzeszy w Berlinie.

W każdym odcinku zaprezentowane zostaną relacje świadków, materiały archiwalne, wypowiedzi ekspertów oraz inscenizacje związane z konkretną kwaterą Hitlera. Roli prowadzącego podjął się  znany regionalista i pasjonat historii rodem z Walimia, Łukasz Kazek.

W powiecie wałbrzyskim zdjęcia kręcono w obiektach Riese: Osówce i Włodarzu, a także w pałacu w Jedlince przy którym stoją dwie wierne repliki wagonów z pociągu Hitlera - Amerika.

Natomiast w Wałbrzychu zdjęcia kręcono w dzielnicy Nowe Miasto, gdzie Hitler wziął udział w wiecu wyborczym oraz właśnie w Zamku Książ. W najważniejszym zabytku Wałbrzycha powstawały m.in. sceny zajęcia zamku przez nazistowską organizację TODT oraz wkroczenia do niego armii czerwonej.  Wiele scen powstało także w podziemiach zamkowych na poziomie -50 metrów, które wydrążyli więźniowie obozu Gross-Rosen na potrzeby bunkra dla Hitlera i jego anturażu.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe