Środa, 21.08.2019

PIERWSZE DECYZJE BURMISTRZA BIELAWY

  • 14.01.2019, 15:00 (aktualizacja 15.01.2019, 10:56)
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZE DECYZJE BURMISTRZA BIELAWY
Niebawem miną dwa miesiące od kiedy funkcje burmistrza Bielawy pełni dr Andrzej Hordyj. Postanowiliśmy go odwiedzić i zadać kilka pytań, które z pewnością zainteresują mieszkańców. W kampanii wyborczej dużo mówiło się na temat zadłużenia. Poprzedni burmistrz Piotr Łyżwa wręcz z uporem powtarzał, że zadłużenie maleje. Jak jest faktycznie o odpowiedź poprosiliśmy burmistrza Hordyja?

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czlonek komitetu dr
Czlonek komitetu dr 04.03.2019, 16:10
Kwachu gratulacje i powodzenia w nowej pracy ZBM
Konrad
Konrad 18.01.2019, 14:39
Wszystko to mega przewidywalne jeszcze Ta - ma -ra przyjdzie i prawie komplecik czyli - głosowałem ale żaluję, mialo byc po nowemu z nowa energia
Mieszko
Mieszko 18.01.2019, 19:55
W d... byłeś i g... wiesz ciemniaku.
Jan
Jan 18.01.2019, 20:58
Taki oto mieszko zafundował nam "nowy" porządek. A poza tym grzeczniej człowieku
Leszko
Leszko 18.01.2019, 22:29
Nie wtrącaj się dziadku
Pies
Pies 19.01.2019, 01:22
Podpisz się kmiocie to pogadamy
Leszko
Leszko 19.01.2019, 05:58
Sam jesteś kmiotem dziadu leśny
creonix_badass
Crx 18.01.2019, 01:18
Nie zawracajcie burmistrzowi głowy ludzie jakimiś inwestycjami, czekam właśnie na ważną decyzję , czas nagli wiąże umowa.
A
A 17.01.2019, 08:14
Dr? Stopni nie używa się w życiu codziennym, no chyba że ktoś uważa się za lepszego
S.
S. 16.01.2019, 21:43
Panie Hordyj, ogłasza pan żałobę w mieście z powodu tragicznie zmarłej ofiary nienawiści politycznej a jednocześnie w zaprzyjaźnionej kablówce udziela wywiadu z którego aż zieje polityczną nagonką. Używa pan sformułowania, że nie ocenia pracownika według jego kompetencji argumentując, że zwalnia z pracy kogoś kto ma inne poglądy polityczne. Używa Pan w stosunku do niego słowa "patologia", czy rzeczywiście uzasadnione? Chyba będzie pan musiał mieć mocne dowody na udowodnienie swoich słów.
Słownik
Słownik 17.01.2019, 20:28
Patologie społeczne, zjawiska społecznego zachowania się jednostek i grup oraz funkcjonowania instytucji społecznych, pozostające w sprzeczności z wartościami i zasadami akceptowanymi przez dane społeczeństwo;
Bielawa
Bielawa 18.01.2019, 08:15
Po co wklejasz wyrwane z szerokiego kontekstu regułki? musisz tłumaczyć bo uważasz że ludzie to głąby?
Myśliciel Obserwator
Myśliciel Obserwator 17.01.2019, 23:14
Czytając opinie o panu komendancie i o funkcjonowaniu jednostki, wcześniej o premiach itp.
Opinia spoleczna wyraziła się jasno, myślę że pan burmistrz z pełną premedytacją i wiedzą wypowiedział te słowa... dobrze że ktoś przytoczył znaczenie słowa, także strasznie, że będzie się tłumaczył mówią maluccy i bez podstawowej wiedzy znaczenia określeń i słow .
Obserwator uważny
Obserwator uważny 18.01.2019, 08:07
Gdyby wszyscy dyrektorzy i prezesi byli przeswietleni ile dostali premii to można mówić o obiektywnej opinii. W przypadku komendanta jest to obrzydliwa nagonka polityczna za to że był łączony z Panem Łyżwą. Używanie inwektyw publicznie o podwładnym świadczy o braku kultury i znajomości przepisów prawa pracy. Tym bardziej że obecnie to co się dzieje z zatrudnianiem jednej osoby na kilku stanowiskach i brakiem oburzenia od tej waszej "opinii publicznej" potwierdza że to zwykły hejterzy i nagonka polityczna
Konrad
Konrad 17.01.2019, 00:35
Nie ma doświadczenia i widac rzecznik wssysrkich burmistrzow Pan M mu zle doradza. Wywiad w gruncie rzeczy skandaliczny mozna w nieskończoność wyliczać bledy
Ktoś
Ktoś 17.01.2019, 23:18
Jeżeli chodzi ci o pana M ,to masz złe informacje.
Pan Andrzej myślę że jest jeszcze w szoku po tym co zastał i tyle, ponadto świadczy to o jego ludzkości i normalności,bo każdy cwaniak ma naturalne parcie na szkło,bez tz krempacji ,a tu widać, że gość jednak nie
jarooo
jarooo 15.01.2019, 19:18
hmm,,, a może tak okolice leśnego dworka zrobić coś fajnego fajne tereny a mało się dzieje a miejsca na różne innowacyjne pomysły sa i nie potrzeba dużych nakładów
Yuro
Yuro 15.01.2019, 20:54
Dokładnie
Edek
Edek 15.01.2019, 18:23
Ktos mu doradza czy sam z siebie tak gada ? A moze nie ma medialnego doświadczenia?
apsik
apsik 15.01.2019, 11:50
kabaret... jeszcze się udziela już dał by sobie spokój, bo kompletnie nie ma o niczym pojęcia ...
wiw
wiw 15.01.2019, 21:47
dokładnie kabaret nnnnn ????
Ubaw
Ubaw 17.01.2019, 23:21
No śmieszne ludki, komedio-dramat
Kms
Kms 15.01.2019, 11:33
A co ze zlobkiem i dofinansowaniej (jak to jest np w ddz)? Jak tak dalej pojdzie, to czesc rodzicow, zeby wrocic do pracy bedzie musiala przemeldowac sie do DDZ, bo tu zadnych perspektyw sla nich nie ma..
Suweren
Suweren 15.01.2019, 10:53
Panie burmistrzu ,oddałam na pana głos. Proszę nie spieprz pan tego i zapracuj na drugą kadencję.
bielawianin
bielawianin 15.01.2019, 08:41
Panie Burmistrzu dr Hordyj od kiedy w Bielawie mamy spółki akcyjne,używa Pan określenia walnego zgromadzenia adekwatnego do organów spółki S.A,w Bielawie są tylko spółki z O.O..gdzie organem jest zgromadzenie wspólników. Mam nadzieje ,że to tylko skutek tremy a nie braku znajomości KSH.
Wyborca twój
Wyborca twój 15.01.2019, 08:33
Andrzej pierwsze co musisz zrobić to wysiedlić wszystkich ludzi z Bielawy najlepiej na jakaś nieznana gwiazdę niech tam narzekają. No i zacząć od nowa. Tylko streszczaj się, ogarnij sie i działaj bo faktycznie trochę to wszystko za wolno idzie.
K
K 15.01.2019, 09:21
Zaczął od starych nawyków więc nie spodziewam się nowego
L
L 15.01.2019, 14:02
Nowe mieliśmy przez cztery lata. Buta,arogancja,niekompetencja. Ludzie widocznie woleli stare.
Bielawski Obserwator
Bielawski Obserwator 15.01.2019, 07:24
Mało inwestycji drogowych??? Pan Łyżwa wybudował dwa ronda przy Pl. Kościelnym i przy banku zachodnim łącznie z modernizacją wszystkich ulic dojazdowych do 3 Maja, Wyremontował ponad 100 podwórek, wybudował nowe parkingi, zmodernizował targowisko, wykupił zbiornik, wyremontował basen na zbiorniku łącznie z budową brodzika dla dzieci i Parku Wodnego, dokończył rozgrzebany park i zakończył spór sądowy z wykonawcą, zrewitalizował budynki mieszkalne przy Wolności, Brzeżnej i Strażackiej za pozyskane fundusze i dużo innych a wszystko to w 3 lata! Dług o ile pamięć nie myli ,4 lata temu wynosił ok 44 miliony i mimo tylu inwestycji Pan po wypuszczeniu obligacji mówi o zadłużeniu rzędu 46 milionów czyli Pan Łyżwa nie zadłużył miasta na 20 milionów tak jak to mówiliście w kampanii tylko o 2 miliony! Nieładnie Panie Hordyj, zamiast mówić o przyszłości Pan za wszelką cenę szuka dziury w całym i oskarża. Doszukuje się Pan patologii w SM a podwójne prezesowanie za podwójne wynagrodzenie w spółkach gdzie problemów jest więcej niż włosów na głowie jak nazwać? Z tego co widać to skupił się Pan na przywracaniu starego porządku a miało być zupełnie inaczej, nowocześnie i innowacyjnie. Niestety, stare już można oceniać bo wszyscy pamiętamy jak było
Bielawianin
Bielawianin 15.02.2019, 22:32
A za wywóz śmierci z 14 na 21pln na osobę 50% szczyt chamstwa najdroższy w powiecie, z ludzi najprościej zedrzeć. Wstyd
No!
No! 15.01.2019, 10:47
Te , bielawski obserwatorze ,ogarnij się ,albo zmień obserwator. Jeżeli chcesz być odrobinę obiektywny to zainteresuj się skąd pochodziły i kto pozyskał środki na większość wymienionych przez ciebie inwestycji. Myślenie nie boli ,śmiało możesz włączyć. Jeżeli masz co włączać.
wer
wer 15.01.2019, 08:24
Grzesiu nie irytuj się, Twój czas minął bezpowrotnie
Bielawa
Bielawa 15.01.2019, 09:17
Co ty znowu z tym Grzesiem? Co on ma wspólnego z drogami? Widać tu prywatną animozje
Bielawski
Bielawski 14.01.2019, 22:26
Powiedzmy sobie szczerze, ale jaja!!! Jeden gosciu na dwoch prezesowskich stolkach przeciez tego sie nie da odzobaczyć. Pani Maciątek? No jaja... znowujaja. Czyli mlody Hordyj stawia na nijakosc iotoczy sie samymi specjalistami Ue? A gdzie czynnik ludzi, spoleczesntwo, gdzie drugi wiceburmistrz? Mlodzi ludzie w urzedzie zamiast starych kmiotow. Gdzie?
Ula
Ula 15.01.2019, 09:25
Druga Jolka też już pracuje?
Wybrca
Wybrca 15.01.2019, 03:24
Spokojne nie ekscytuj się, pewnie wie co robi, ocenisz po efektach a nie teraz
Ela
Ela 14.01.2019, 22:02
W połowie stycznia mieliśmy poznać drugiego wiceburmistrza, czy już coś wiadomo?
Kki
Kki 15.01.2019, 09:26
Po co drugi vicek ja się pytam?
STOP dla nienawiści
STOP dla nienawiści 14.01.2019, 20:32
Panie Hordyj i Pachura, nawet w tak szczególny dzień nie potraficie uszanować tragedii z Gdańska i dalej jad, jad jad
[*]
[*] 14.01.2019, 21:24
Jak złym człowiekiem trzeba być, żeby śmierć człowieka wykorzystywać w tak podły sposób jak powyższy komentarz...
Ja
Ja 14.01.2019, 20:52
Szczególny? Tragedii? Tysiące ludzi dziennie giną w naszym kraju, a tylko o tym mówi się jako o tragedii. Hipokryzja pełną parą. Świat idzie do przodu. Nie zatrzymał się przez to, ani przez żadną inną bezsensowną śmierć.
Pozdr
Pozdr 14.01.2019, 20:09
Jesli ktoś był zastępca burmistrza 10 lat i mówi że musi się przyjrzeć dokładnie pracy straży miejskiej jak pracuję to chyba jakis absurd
Wolontariusz
Wolontariusz 14.01.2019, 19:23
Panie Hordyj, powiedział pan, że prokurator prowadził (czas przeszły) postępowanie w sprawie.... czy komendantowi został postawiony jakiś zarzut? Gdyby był, to oczywiście opowiedziałby pan szczegółowo... a poza tym pierwsze słyszę, że prokuratura "zaleca" usuwanie "patologi" nie stwierdzając popełnienia przestępstwa. Przeciwko Owsiakowi też prowadzone są postępowania bo oszołomów nie brakuje, ale czy kiedykolwiek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa?
Bielawianin
Bielawianin 14.01.2019, 18:59
To w Bielawie nie ma odpowiednich ludzi, żeby ich zatrudnić? Niewystarczająco wykształceni ci bielawianie? Musi jeden człowiek pracować na dwóch stanowiskach? To ile godzin dziennie pracuje? i jakie bierze pensje za te dwa stanowiska prezesowskie? Czy Pan Hordyj ma zaufanie tylko do dwóch osób? Pani Maciątek(?) mieszkanki Dzierżoniowa i D. Dubasa(!) chyba coś jest nie tak? i nie przeszkadza to panu Pachurze???
bielawianin-
bielawianin- 15.01.2019, 12:32
Bielawianie jak panie Hordyj wie nie byli przekonani co do kandydowania do rady miasta [ile dostał głosów] ,a pan obsadził go na dwóch stanowiskach -na których już był
Lider