Wtorek, 18.06.2019

ROZMAWIALI O POTENCJALE GÓR SOWICH I REGIONU

  • 11.01.2019, 13:36
  • Telewizja Sudecka
ROZMAWIALI O POTENCJALE GÓR SOWICH I REGIONU
W środę 9 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu odbyło się spotkanie dotyczące możliwości i konieczności rozwoju potencjału turystycznego Bielawy, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji turystycznych i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na terenie Gór Sowich.

Burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj rozmawiał z członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, panem Michałem Bobowcem m.in na temat rewitalizacji lini kolejowej do Bielawy - dojazd pociągów do naszego miasta jest bowiem priorytetem, myślac w następnej kolejności o wspólnych projektach w tym zakresie.

Przedstawiciele obu samorządów, zadeklarowali także daleko idącą współpracę w zakresie rozbudowy systemu ścieżek rowerowych w mieście. Rozmawiano również na temat infrastruktury sportowej w Bielawie, w tym m.in. o budowie hali widowiskowo-sportowej oraz modernizacji stadionu miejskiego.

Było to pierwsze tego typu spotkanie, dlatego w jego trakcie nie zabrakło także wątku kulturalnego. Tutaj z kolei, dialog dotyczył organizacji i ewentualnych form współpracy przy wydarzeniach kulturalnych. Mowa była m.in. o “II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dolnośląska Nutka 2019”.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ma
Ma 12.01.2019, 08:29
panie andrzeju niech pan odrazu walczy o dojazd do jeziora poki sa srodki bo potem to sie juz nigdy nie uda

Pozostałe