POWRACAJĄ PYTANIA O WYCIĄG NA WIELKĄ SOWĘ

  • 25.09.2018, 19:31
  • Telewizja Sudecka
POWRACAJĄ PYTANIA O WYCIĄG NA WIELKĄ SOWĘ
Często pytacie Państwo o ważne dla gminy inwestycje. Tak jest z np. z wyciągiem narciarskim na Wielką Sowę. Jak wiecie Państwo, jest to inwestycja prywatna, a my jako gmina Pieszyce staramy się umożliwić i zgodnie z przepisami prawa ułatwić działania inwestora.

Pytania w ostatnim czasie się nasilają, dlatego na nie odpowiadamy - nie obiecując gruszek na wierzbie, nie mówiąc kiedy się to zadzieje, ponieważ nie możemy Państwu obiecać wykonania czegoś, czego my sami nie realizujemy. Bez emocji, bez oczekiwanych przez niektórych deklaracji – czysto informacyjnie.

Gmina nie może w żaden sposób zmusić inwestora do przyspieszenia prac, to nie my decydujmy o wydaniu przez inwestora 60 000 000 złotych, a na tyle szacowana jest inwestycja. Inwestor dokłada wszelkich starań, aby dopiąć projekt, który będzie prawdziwą perłą tego terenu. Na jego realizację wszyscy liczymy i czekamy.

W czwartek 20 września po raz Burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna – Enozel spotkała się w tej sprawie w Nadleśnictwie Świdnica. Jak się okazuje, niestety, dużo nieścisłości powstało przy zawieraniu umowy i wynikających z niej ustaleń jeszcze za poprzedniej władzy. Burmistrz stara się pomóc prywatnemu inwestorowi wyprostować tę sytuację. Gotowy jest projekt wyciągu z 3 nartostradami z dużym zapleczem hotelowo-rekreacyjnym. Koncepcja opiniowana jest wstępnie przez Nadleśnictwo Świdnica. Przygotowaniem projektu zajmowała się osoba, która projektowała i nadzorowała pracę wyciągów m.in. w Białce Tatrzańskiej i Czarnej Górze.

Dla zainteresowanych przedstawiamy plany aranżacyjne terenu.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ryszard
Ryszard 16.01.2020, 15:41
Witam czy kiedyś powstanie wyciąg na Wielką Sow
wyborca
wyborca 26.09.2018, 08:52
Witam,

Jako wyborca mam kilka pytań do kandydata na burmistrza Andrzeja Hordyja.

1. Jeśli wygrałby Pan wybory, to czy gmina Bielawa powróciłaby do finansowego wspierania działalności Telewizji Sudeckiej, której właścicielem jest chrzestny Pana dziecka Adam Pachura?

2. Jeśli wygrałby Pan wybory, to jakie stanowiska lub funkcje otrzymają następujące osoby startujące z Pańskiego Komitetu Wyborczego: Ryszard Dźwiniel, Daniel Dubas, Aleksander Siódmak, Mariusz Pach?

3. Czy prawdą jest, że po wygranych wyborach zamierza Pan jako burmistrz dokonywać zwolnień pracowników w Urzędzie Miejskim i innych jednostkach gminy?

Pozostałe