NAJWYŻSZA ŚCIANKA WSPINACZKOWA W POLSCE

  • 15.09.2018, 21:25
  • Telewizja Sudecka
NAJWYŻSZA ŚCIANKA WSPINACZKOWA W POLSCE
Czy wiecie, że najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce znajduje się na Dolnym Śląsku!? Obiektem tym może pochwalić się Nowa Ruda. Odcinek do wspinania się na zewnętrznej części budynku ma 58,8 m długości! Kiedyś wieża obsługiwała dawny szyb kopalni KWK Nowa Ruda, dziś odremontowana i zagospodarowana jako atrakcja turystyczno - sportowa przyciąga zarówno amatorów, jak i pasjonatów wspinaczki na sztucznych ściankach. W planach jest utworzenie na szczycie szybu przeszklonego tarasu, na zewnętrznej części umieszczenie odkrytej klatki schodowej, a we wnętrzu ma powstać winda. Będzie to jede z najwyższych tego typu punktów widokowych.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Izka
Izka 05.04.2019, 21:59
Super. Powinno być więcej takich miejsc. Do wspinania namówił mnie instruktor z https://h-5.pl i od tego czasu wkręciłam się na maksa :)

Pozostałe