DAR DLA WAŁBRZYSKO - KŁODZKIEJ GRUPY GOPR

  • 26.07.2018, 13:09
  • Telewizja Sudecka
DAR DLA WAŁBRZYSKO - KŁODZKIEJ GRUPY GOPR
Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR została doposażona w specjalistyczne nosze do ratownictwa górskiego. Fundatorem sprzętu ratowniczego są Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze VICTORIA S.A.

Uroczyste przekazanie noszy odbyło się w połowie lipca w siedzibie GOPR w obecności Wicewojewody Kamila Zielińskiego, Wiceprezes VICTORIA S.A Patrycji Wolskiej i Małgorzaty Zydek, Naczelnika Grupy Wałbrzysko-Kłodzka GOPR Mariusza Rzepeckiego i Prezesa Grupy Jacka Koziarka.

 

GOPR pomaga nam wszystkim – zarówno mieszkańcom regionu, w tym pracownikom naszego zakładu i ich rodzinom, jak i turystom przybywającym w te strony. Każdy z nas liczy, że wybierając się w góry nic go nie zaskoczy, jednak sytuacje nieprzewidziane się po prostu zdarzają.

Przekazując ten dar chcieliśmy wspomóc GOPR, by ewentualna pomoc mogła być realizowana sprawniej i z mniejszym obciążeniem dla ratowników.” – podsumowała wydarzenie Wiceprezes VICTORIA S.A. Małgorzata Zydek

 

Ultralekkie nosze zastąpią stosowane do tej pory tzw. nosze francuskie starej konstrukcji. „Nowe nosze dzięki swojej stosunkowo niewielkiej wadze znacząco odciążą ratowników, którzy muszą nieraz pokonywać wiele metrów w ciężkich warunkach terenowych z poszkodowanym.” – stwierdził Naczelnik Grupy Mariusz Rzepecki „Dodatkowo są one uniwersalne i łatwe w obsłudze. Umożliwiają nie tylko transport na barkach ratowników, ale także po doczepieniu koła spełniają funkcje wózka transportowego, a po zamontowaniu pasów można ich używać do opuszczania poszkodowanego na linie lub transporcie przy pomocy helikoptera.” – dodał Mariusz Rzepecki

 

Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR, w której służbę pełni ponad 100 ratowników, prowadzi działania na terenie 2400 km2 sprawując opiekę nad 1600 km siecią szlaków turystycznych a w zimie również na stokach narciarskich. Teren ten obejmuje Góry Kamienne (Góry Krucze, Czarny Las, Pasmo Lesistej i Góry Suche), Góry Wałbrzyskie, masyw Ślęży, Góry Sowie, Bardzkie, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, masyw Śnieżnika, Góry Złote. W rejonie działania grupy znajduje się Park Narodowych Gór Stołowych, Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich, Książański Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Gór Sowich, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

 

 


 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe