MISTRZOSTWA POLSKI NA SZOSIE ZA NAMI

  • 29.06.2018, 08:20
  • Telewizja Sudecka
MISTRZOSTWA POLSKI NA SZOSIE ZA NAMI
W dniach 22-24 czerwca 2018 roku zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów rywalizowały w Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbywały się na Warmi i Mazurach.

Pierwszego dnia kolarki walczyły na trasie jazdy indywidualnej na czas  wokół Pól Grunwaldu. Juniorki miały do pokonania jedna pagórkowatą, jedenastokilometrową rundę z nawrotem. 21 czas wykręciła Małgorzata Dąbrowska, a 23 była Wiktoria Zborowska. Orliczki miały do pokonania dwa razy dłuższy dystans i 13 miejsce zajęła Dorota Przęzak.

Drugiego dnia miasteczko wyścigu przeniosło się do Ostródy. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała zawodników stających na starcie. O godzinie 13 najlepsze polskie juniorki ruszyły na 20kilometrową rundę, z którą musiały się zmierzyć 3 razy. Od samego początku juniorski peleton narzuciły bardzo wysokie tępo. W jednym z odjazdów była Małgorzata Dąbrowska, lecz ostatecznie nie udało się jej pojechać w ucieczkę dnia. W uszczuplonym peletonie kręciła Dąbrowska i Kolinko. Ostatecznie Dąbrowska była 17, Kolinko 21, a Zborowska 32.

Ostatniego dnia rozegrane były wyścigi ze startu wspólnego o Mistrzostwo Polski elity kobiet i U23. Pogoda nie sprzyjała startującym zawodniczkom, które musiały zmierzyć się z niską temperaturą oraz opadami deszczu. O 9.00 barwny peleton ruszył na 122 kilometrową trasę. Pomimo wielu prób ataku grupa nie pozwoliła na odjazd żadnej uczestniczki. Z rundy na rundę peleton się uszczuplał, a w głównej grupie kręciła Dorota Przęzak. Niestety, przy wjeździe na ostatnią rundę, gdzie zaczęły się odbywać decydujące ataki Dorota złapała gumę i nie udało się jej dołączyć do grupy, która finiszowała o medale Mistrzostw Polski. Ostatecznie Przęzak przyjechała za peletonem kończąc rywalizację w U23 na 16 miejscu, a w elicie 23.

 

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazana pomoc: Atom Deweloper i Panu Władysławowi Piszczałce, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów - nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Centrum TMT Dzierżoniów, Przedsiębiorstwo Budowlane „Miazga” i Panu Michałowi Miazdze, JG Gawryccy oraz Foto-Lab.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Michała Miazgi z Przedsiębiorstwa Budowlanego „Miazga” za najwyższej klasy dysk „Zipp”, na którym zawodniczki mogą się ścigać.

Harfie-Harryson za bardzo dobrą ofertę przy zakupie dysku oraz najwyższej klasy buty szosowe Mavic.

Centrum TMT Opel Świdnica (p.Tomasz Kwiędacz) za użyczenia auta zastępczego Opla Movano

 

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe