KOŚCIÓŁ WNMP W BIELAWIE Z DRONA

  • 21.06.2018, 15:39 (aktualizacja 22.06.2018, 09:15)
  • Telewizja Sudecka
KOŚCIÓŁ WNMP W BIELAWIE Z DRONA
Wieża widokowa neogotyckiego kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie znajduje się w czołówce najwyższych wież kościelnych w Polsce i liczy sobie 101 m. Żeby zdobyć jej szczyt trzeba pokonać ponad 300 schodów wachlarzowych. Warto podjąć wyzwanie ponieważ na górze czekają przepiękne widoki, które podziwiać można z czterech tarasów widokowych, wyposażonych w urządzenia teleoptyczne oraz tablice informacyjne na temat historii wieży oraz kościoła. Z wieży można dostrzec panoramę Gór Sowich, Wzgórz Bielawskich, a nawet Masywu Ślęży.

 

O samym kościele, w którym znajduje się wieża widokowa, pierwsze informacje pochodzą z roku 1288. Kościół był budowlą jednonawową, w swej przedniej części sklepioną. Pierwotnie posiadał trzy ołtarze, ale do XVII w. zachował się tylko główny z figurą Matki Boskiej. Ponieważ kościół groził zawaleniem, w roku 1866 został rozebrany. Uroczyste położenie kamienia węgielnego pod nowy kościół, zaprojektowany przez A. Langera z Wrocławia, nastąpiło 14 kwietnia 1868 r., a budowę zakończono 15 listopada 1876. Kościół posiada trzy dzwony, którym nadano imiona: Jan Paweł II, Henryk i Franciszek oraz zegar upamiętniający Rok Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa. We wrześniu w kościele odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Vratislavia Cantans.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lolo
lolo 22.06.2018, 22:28
Super ,Więcej takich filmów.

Pozostałe