Środa, 16.01.2019

W TEATRZE DRAMATYCZNYM SPEKTAKL ZA GROSZE!

  • 8.05.2018, 12:54 (aktualizacja 08.05.2018 12:58)
  • Telewizja Sudecka
W TEATRZE DRAMATYCZNYM SPEKTAKL ZA GROSZE!
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w ramach Dnia Teatru Publicznego 2018 i towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”

13 maja, o godz. 18.00 prezentuje najnowszy spektakl „Szaniawskiego”!

„AUSGANG”

tekst i dramaturgia: Magdalena Koryntczyk
reżyseria i scenografia: Mirek Kaczmarek
muzyka: Filip Kaniecki
ruch: Michał Przybyła


„AUSGANG” to inspirowana ikonografią komiksu wszechczasów – „Mausem” Arta Spiegelmana – alternatywna Biblia – czyli historia ludzkości od Genesis do Apokalipsy, leksykon przemocy dla początkujących i średniozaawansowanych, przestroga przed milczeniem wobec niegodziwości i wezwanie do odpowiedzialności za świat, który tworzymy. Spektakl w niezwykłej, wizualnej formie, który w paradoksalny, precyzyjny
i zabawny sposób dotyka wciąż nieprzepracowanych rozdziałów w historii człowieka.

Po raz pierwszy w roli reżysera – uznany scenograf MIREK KACZMAREK!

POPREMIEROWY POKAZ:
13 maja  2018 / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena
CENA BILETU: TYLKO 300 GROSZY!

 

 

11 – 12 maja 2018           

 „SZTUKA

Yasmina Reza
przekł. Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Łukasz Zaleski
projekt scenografii: Justyna Elminowska
muzyka i aranżacje: Kamil Tuszyński
reżyseria światła: Maciej Podstawny

obsada: Joanna Łaganowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Czesław Skwarek

Spektakl w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.

Jedna z najmocniejszych komedii Yasminy Rezy. Spotkanie trojga przyjaciół zamienia się
w walkę na śmierć i życie. Wszystko przez dzieło sztuki, zakupione przez Serge’a – biały obraz w białe paski, obraz, którego wartości nie potrafią docenić pozostali. Zwłaszcza, gdy już poznali jego cenę.
O gustach podobno się nie dyskutuje, bo kiedy się zacznie… Ale o sztuce współczesnej i sztuce prowadzenia sporu dyskutować musimy.

Napisana jako połączenie traktatu filozoficznego i farsy, „Sztuka” bawi i zadaje pytania
od prawie dwóch dekad, nie tracąc na aktualności. Lustro podstawione niższej klasie średniej Paryża, Londynu albo Wałbrzycha. Błyskotliwe, wnikliwe i autentycznie śmieszne studium kondycji przedstawicieli nowoczesnego społeczeństwa miejskiego.

11 maja 2018 / godz. 19:00 / Scena Kameralna
12 maja 2018 / godz. 19:00 / Scena Kameralna

 

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
Więcej informacji:
WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL

Bilety na spektakl za okrągłe 3 złote będzie można kupić w sobotę 12 maja 2018, od godz. 17.00 – wyłącznie na miejscu w kasie Teatru. Jedna osoba będzie mogła nabyć dwa bilety.

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Bilet do teatru za 300 groszy” jest finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
www.dzienteatrupublicznego.pl, www.instytut-teatralny.pl.


* W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). To znacząca kwota.
W tym roku kwota biletu nawiązuje do wyniku badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, którzy stwierdzili, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. To fantastyczna wiadomość  dla organizatorów samorządów wszystkich szczebli – to dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody
i koordynator badania
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/241825.html].
 

 

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
Więcej informacji:
WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe