ROZPOCZYNA SIĘ MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DOKUMENTALNYCH W ŚWIDNICY

  • 18.04.2018, 10:14
  • Telewizja Sudecka
ROZPOCZYNA SIĘ MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DOKUMENTALNYCH W ŚWIDNICY
Już dziś rozpoczyna się 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Na widzów czeka pięć dni wypełnionych seansami, spotkaniami z twórcami oraz wydarzeniami towarzyszącymi.

Tegoroczna edycja wydarzenia, która rozpoczyna kolejną dziesiątkę Festiwalu, odbywa się pod hasłem: Inni. Organizatorzy przygotowali sekcję filmów nawiązujących do tematu, poprzez które chcą udowodnić, że inne nie znaczy wcale złe, ale piękne i fascynujące. Okiem Młodych w Świdnicy otworzy film „Obcy w raju” w reżyserii Guido Hendrikxa – po pokazie zaplanowano debatę pt. „Obcy a sprawa polska” z udziałem m. in. prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej. Drugiego dnia Festiwalu, w czwartek, rozpoczną się spotkania z filmami konkursowymi w ramach Konkursu Młodzieżowego. O statuetkę Młodego Oka walczyć będzie sześć krótkometrażowych filmów twórców do 21. roku życia. Oceniać je będzie jury w składzie: Natalia Nikolska – animatorka kultury, Rosjanka i mieszkanka Świdnicy, Karol Piekarczyk związany z dystrybutorem Against Gravity oraz Jakub Radej, zdobywca Grand Prix Festiwalu Okiem Młodych w ubiegłym roku. Drugi dzień wydarzenia zakończy się pokazem dwóch filmów Grzegorza Brzozowskiego: „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” oraz „Obcy na mojej kanapie”, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest darmowy, program dostępny jest na stronie www. Wszelkie informacje udzielane będą w Centrum Festiwalowym zlokalizowanym w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe