Niedziela, 17.02.2019

TROTYL W DZIERŻONIOWIE: KONIECZNA JEST EWAKUACJA MIESZKAŃCÓW!

  • 12.02.2018, 13:43 (aktualizacja 13.02.2018 13:05)
  • Telewizja Sudecka
TROTYL W DZIERŻONIOWIE: KONIECZNA JEST EWAKUACJA MIESZKAŃCÓW!
Kolejny raz podczas prac budowlanych w Dzierżoniowie pracownicy remontujący most na ulicy Sienkiewicza natknęli się na ładunki wybuchowe, która są pozostałością po II wojnie światowej. Najprawdopodobniej jest to trotyl. Nie wiemy jaka ilość materiału została znaleziona, w chwili obecnej na miejscu pracują saperzy z 1-go Pułku Saperów w Brzegu. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w listopadzie 2017, wtedy pod mostem saperzy znaleźli 200 kilogramów trotylu, ewakuowano również ludzi w promieniu 500m od feralnego mostu.

 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Zdjęcie znalezionych podczas prac ładunków

 

 

Bieżące informacje o sytuacji na moście na ul. Sienkiewicza

 

Aktualizacja 16.30

Uwaga

Ze względu na kolejne materiały wybuchowe, wykryte na moście na ul. Sienkiewicza konieczna jest ewakuacja mieszkańców. Związana jest ona z usuwaniem materiałów wybuchowych. Przez cały czas teren zabezpiecza policja. Nie ma zagrożenia wybuchem, ale takie będzie istaniało podczas podejmowania materiałów wybuchowych przez saperów.

We wtorek rano rusza ewakuacja obszaru wyznaczonego przez sztab kryzysowy.

Czas

Najpóźniej do godziny 9.00 należy opuścić teren objęty ewakuacją. Dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i osób korzystających z położonych w tym obszarze instytucji, firm i placówek edukacyjnych.

Ewakuacja jest obowiązkowa. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb, które będą ją przeprowadzały.

 

Obszar objęty ewakuacją

Zamknięty będzie obszar objęty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

Przejezdna będzie ul. Batalionów Chłopskich, ul. Świdnicka, ul. Daszyńskiego, ul. Bielawska, ul. Piastowska, ul Wrocławska, ul. Kościuszki.

 

 

Praktyczne informacje

Ponieważ saperzy nie są w stanie precyzyjnie oszacować czasu usuwania materiałów wybuchowych należy przygotować się na cały dzień i na wszelki wypadek zabezpieczyć nocleg z wtorku na środę poza miejscem zamieszkania.

Prosimy o zabranie ze sobą niezbędnych leków, dokumentów i przedmiotów pierwszej potrzeby. Pamiętajmy o zwierzętach.

 

Ważne telefony:

  • Sztab kryzysowy – siedziba Straży Miejskiej Dzierżoniowa - 74 645 08 88 (całodobowy)
  • Policja 997
  • Pogotowie 999

 

Zapewnienie miejsca pobytu na czas ewakuacji

Mieszkańcy nie mający możliwości zapewnienia sobie miejsca pobytu we własnym zakresie mogą korzystać z pomieszczeń Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, ul .Świdnicka 23 tel. 74 832 30 28.

Rodzice dzieci, z przedszkoli, które znajdują się w obszarze ewakuowanym mogą skorzystać z opieki zapewnionej przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i pracowników tych przedszkoli.

 


Aktualizacja 15.45
W tej chwili nie ma zagrożenia wybuchem - taką informację przekazali saperzy po wstępnym przeglądzie mostu. Usunięcie materiałów wybuchowych odbędzie się jutro i to wiąże się już z koniecznością ewakuacji. Mieszkańcy obszaru objętego ewakuacją muszą opuścić teren najpóźniej do godziny 9.00. Od tego czasu teren będzie całkowicie zamknięty i niedostępny. 

 

Aktualizacja 14.45
O godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie sztabu kryzysowego, na którym przedstawione zostaną informacje o dotychczasowych działaniach służb i przygotowaniu miasta do rożnych wariantów działań. Czekamy aż saperzy dotrą do Dzierżoniowa i podejmą decyzję o dalszych działaniach.

 


Wstrzymano prace na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie Pracownicy podczas remontu po raz kolejny znaleźli niewybuchy, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Teren jest zabezpieczony przez policję. Na miejsce jadą saperzy z pułku w Brzegu, którzy prowadzili już akcję na początku listopada 2017 roku. Decyzja o ewentualnej ewakuacji zostanie podjęta przez dowódcę patrolu saperskiego po oględzinach. Od tego uzależniona jest również decyzja o powołaniu przez burmistrza Dzierżoniowa sztabu kryzysowego. Informacje na temat bieżącej sytuacji będą pojawiały się sukcesywnie na stronie Dzierżoniów.pl, fanpage’u Dzierżoniów Miasto i oficjalnym fanpage’u burmistrza Dzierżoniowa.
 

 

źródło:

UM Dzierżoniów

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dadada
dadada 13.02.2018, 11:54
pociag do Bielawy
zenek
zenek 13.02.2018, 11:53
napiszcie coś o pociagu do Bielawy???
cccccccccccccccc
cccccccccccccccc 13.02.2018, 11:30
pewnie będzie filmik z poligonu za wroclawiem jak to zdetonują tak jak to miało miejsce w listopadzie!:D
kocham pis
kocham pis 13.02.2018, 08:12
problem w tym ze tvn i Polsat stawia wszystko w złym swietle i przekreca informacje to szatańskie stacje!
Pamieć
Pamieć 12.02.2018, 22:40
Ciekawe czy będzie nagranie jak te ładunki leza i wyglądają. Szkoda, ze nie zostaną zabezpieczone jak przystało na zabytki a zniszczone.
ccccccccccccccccc
ccccccccccccccccc 12.02.2018, 15:20
ale jazda cos się dzieje tylko niech nie przyjezdza ten platformerski tvn24!! bo ich nie chcemy!!!
Saper
Saper 12.02.2018, 22:41
Coś się tak zafiksował na TVN, chory jesteś czy co?
voy
voy 13.02.2018, 22:35
Zafiksowal ... co to za slowo ? czy to Polskie slowo i co oznacza , ja sie nie czepiam tylko pytam
zenek
zenek 12.02.2018, 19:22
Mow za siebie,a nie innych.Bardzo szanuje rzetelność i profesojonalizm dziennikarzy tej stacji.
R.J.
R.J. 12.02.2018, 14:18
Dzierżoniów- nastraja wybuchowo ;-)
wojak Szwejk
wojak Szwejk 12.02.2018, 21:13
100 kg trotylu moze co najwyzej "dmuchnac" w szyby pobliskiej kamienicy

Pozostałe