REKORDOWA WARTOŚĆ INWESTYCJI W ŚWIDNICY W 2018 ROKU

  • 15.11.2017, 15:21
  • Telewizja Sudecka
REKORDOWA WARTOŚĆ INWESTYCJI W ŚWIDNICY W 2018 ROKU
Pierwszy etap przebudowy ulicy Kraszowickiej, modernizacja Alei Niepodległości, drugi etap remontu Parku Centralnego i rozpoczęcie prac w Parku Sikorskiego, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 na Zawiszowie, drugi etap modernizacji stadionu – to jedne z najważniejszych zadań inwestycyjnych, jakie znalazły się w przygotowanym budżecie miasta na 2018 rok.

Ambitny plan inwestycyjny

Świdnica chce osiągnąć kolejny rekord, bo planowana wartość zadań inwestycyjnych to prawie 70 milionów złotych.

- Konstruując ten budżet skupiliśmy się na kilku przesłankach. Najważniejsze z nich to rozwój Świdnicy i podniesienie komfortu życia mieszkańców. Walczymy o kolejny skok cywilizacyjny w mieście, realizując zarówno te duże zadania inwestycyjne, jak również szereg mniejszych, ważnych dla lokalnych społeczności, jak remonty chodników, modernizacje skwerów czy też przebudowę oświetlenia – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 

Dochody miasta  mają sięgnąć 252 020 772 miliona złotych tj. o 13,9% więcej niż w 2017 roku. Wydatki zaplanowano w wysokości 270 879 152 miliona złotych. Deficyt ma wynieść 18 858 380 złotych. Taki plan zakłada projekt budżetu na przyszły rok, przygotowany przez władze miasta.

Milionowe dotacje dla miasta

Świdnica w przyszłym roku uzyska ponad 31 milionów złotych dotacji zewnętrznych, między innymi unijnych z Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz środków ministerialnych i wojewódzkich.

- Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości zarówno unijne i dofinansowania z innych źródeł. Liczne konkursy i środki zewnętrzne pozwolą na zmniejszenie deficytu w ciągu roku – zapewnia prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Mieszkalnictwo będzie priorytetem

Miasto kontynuować będzie nadal program dotacji do remontów dla właścicieli obiektów zabytkowych, a także dotychczasową politykę mieszkaniową, czyli budowę mieszkań socjalnych i chronionych oraz remonty pustostanów. 

W przedłożonym projekcie budżetu na podobnym poziomie dofinansowania jak w ubiegłym roku pozostaną takie sfery życia jak kultura, sport czy różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Zadbano także odpowiednim wskaźnikiem o wzrost płac w miejskich jednostkach.

Radni zdecydują

Projekt budżetu miasta na 2018 rok przedstawiony zostanie radnym, którzy pracować będą nad nim w poszczególnych komisjach, aby następnie przegłosować go na grudniowej sesji Rady Miejskiej. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe