AWARYJNE LĄDOWANIE SZYBOWCA

  • 13.09.2017, 18:34 (aktualizacja 14.09.2017, 10:49)
  • Krzysztof Bachiński
AWARYJNE LĄDOWANIE SZYBOWCA
13 września na polu pomiędzy Bratoszowem, a Piskorzowem doszło do awaryjnego lądowania szybowca. Czeski pilot wystartował z czeskich Mikułowic i leciał do Świebodzic, ale po przekroczeniu Gór Sowich spadek sił wznoszących ustąpił i pilot został zmuszony do lądowania.

Lądowanie było precyzyjne, pilot  wyszedł  cały i zdrowy. Szybowiec nie odniósł żadnych uszkodzeń. Pilot, pan Michał poinformował że za zadanie miał  wykonać kilkakrotny przelot po prostej i przelecieć 500 kilometrów, ale zmiana warunków pogodowych spowodowała że musiał lądować. Pilot leciał ze średnią prędkością 89 km/h i przebył 374 km. Szczegółowa mapa lotu i zdjęcia są pod linkiem >TUTAJ<

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe