21 KILOGRAMÓW MARIHUANY

  • 01.08.2017, 12:57 (aktualizacja 01.08.2017, 13:23)
  • Telewizja Sudecka
21 KILOGRAMÓW MARIHUANY KPP Dzierżoniów
Policjanci z Dzierżoniowa wraz z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zlikwidowali ogromną plantację konopi, którą w wynajmowanym w powiecie dzierżoniowskim domu założył mieszkaniec Legnicy. Dzięki wspólnej akcji, policjanci zabezpieczyli 250 krzaków konopi, prawie 22 kilogramy marihuany, a także sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin. Sąd wobec podejrzanego w tej sprawie zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

 

Zatrzymanie podejrzanego w tej sprawie to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z dzierżoniowskiej komendy oraz zajmujących się przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Prowadzoną na szeroką skalę plantację marihuany zlikwidowano pod koniec lipca br., w jednym z domów wynajmowanych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.  

Na terenie posesji zorganizowana była profesjonalna plantacja. W budynku mieszkalnym urządzona była suszarnia, gdzie policjanci zabezpieczyli susz marihuany w ilości ponad 21 kilogramów. Na terenie ogródka wśród drzew i krzewów ujawniono 250 krzaków konopi.  Podejrzanym w tej sprawie okazał się 62-letni mieszkaniec Legnicy.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad milion złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę procederu.

 

KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe