BS RALLY TEAM PO 48. RAJDZIE FESTIWALOWYM W OPOLU

  • 14.06.2017, 13:12
  • Telewizja Sudecka
BS RALLY TEAM PO 48. RAJDZIE FESTIWALOWYM W OPOLU B. Żywarski
Od początku było jasne, że w mocno obsadzonej klasie „GOŚĆ” podczas 48 Rajdu Festiwalowego w Opolu trudno będzie walczyć o najwyższe miejsca, a wynik tych zawodów odgrywa rolę drugoplanową. Duet Krzysztof Siwek / Igor Łopato wykonali plan w stu procentach, a BS Rally Team otrzymał cenne uwagi dotyczące samochodu.

W rajdzie, który rozegrany został w weekend 10 - 11 czerwca udział wzięło ponad 100 załóg z czego, aż 18 w klasie „GOŚĆ”. Wśród zawodników znaleźli się tak wyśmienici kierowcy jak Paweł Dytko, Zbigniew Gabryś czy Jarosław Hebzda. Hondą Civic wypożyczoną od BS Rally Team wystartował również Mistrz Polski w samochodowych wyścigach górskich Krzysztof Siwek, który po dłuższej przerwie od startów chciał poczuć znów adrenalinę związaną z rywalizacją, ale również, a właściwie przede wszystkim, ocenić przygotowanie samochodu oraz wskazać ewentualne pola do poprawki.


- Staraliśmy się jechać czysto, bez zbędnego ryzyka – ocenia Krzysztof Siwek. - Auto spisywało się bardzo dobrze, mieliśmy tylko problem z hamulcem ręcznym, który nie działał jak należy i na nawrotach traciliśmy trochę czasu. Kolejną rzeczą do której musiałem się przyzwyczaić jest bardzo mocna szpera. W wyścigach górskich nie miałem styczności z tak mocną szperą, więc była do dla mnie nowa przygoda. Przed rajdem odbyłem testy na torze, gdzie asfalt był idealny. Na odcinkach, gdy było bardzo nierówno, brakowało nam wjeżdżenia w auto i wykorzystaniu go na 100%. Ale start uważam za udany, przeżyłem z moim pilotem niezłą przygodę, a jednocześnie mogłem pomóc zespołowi w dopracowaniu samochodu. Chciałbym w tym miejscy bardzo podziękować chłopakom za możliwość wystartowania ich autem, wielkie dzięki!


Ostatecznie załoga Siwek / Łopato osiągnęła metę na 12 miejscu w klasie „GOŚĆ”. I po raz kolejny udało się zrobić to bezawaryjnie. Uwagi Krzysztofa Siwka dotyczące samochodu są bardzo cenne, bowiem doskonale zna prowadzenie Hondy Civic, którą sam sięgnął po tytuł Mistrza Polski w samochodowych wyścigach górskich. Członkowie BS Rally Team przystępują zatem do pracy, aby na kolejną imprezę „Hania” była gotowa na 110%. 
 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe