CZY BIELAWA MA BIZNES W NATURZE?

  • 25.04.2017, 14:20 (aktualizacja 25.04.2017, 14:54)
  • Telewizja Sudecka
CZY BIELAWA MA BIZNES W NATURZE?
O tym z pewnością nie przeczytają państwo na oficjalnej stronie Bielawy ani w „Wiadomościach Bielawskich”. Nikt tam nie wstawi się za lokalnym przedsiębiorcą nie napisze o bezduszności urzędników i bezradnych radnych, arogancji władzy i nie słuchaniu głosu, a nawet krzyku mieszkańców Bielawy. Niestety to przerażający obraz bielawskiej rzeczywistości i tego, że burmistrz Piotr Łyżwa, a w zasadzie jego zastępca Witold Runowicz nie wspiera lokalnego biznesu. Z przeprowadzonej przez nas ankiety wynika, że mieszkańcy jednoznacznie pokazali kto tak naprawdę z drugiego siedzenia decyduje o tym mieście, co z pewnością nie wpływa na dobry wizerunek tego miasta. Wystarczy przejechać ulicami Bielawy aby zobaczyć, że miasto umiera, a większość sklepów jest pozamykana. Na dodatek te, które jeszcze funkcjonują ledwo co wiążą koniec z końcem. Burmistrz zamiast pomagać bez żadnego powodu za pośrednictwem spółki TBS podnosi o 100% czynsze, a jak to nie wystarczy aby dobić lokalnego mikro przedsiębiorcę wypowiada mu umowę. Informowaliśmy już Państwa o tym temacie w materiale z 10 kwietnia, kiedy to mieszkańcy Bielawy manifestowali przeciwko polityce władz miasta i spółki gminnej TBS. Efektem tego są doniesienia na policję składane przez prezesa Kaczmarskiego, który jak poparzony biega od lasa do Sasa bo nie podoba mu się bilbord z napisem, że mieszkańcy mają go już dosyć. Teraz jesteśmy świadkami likwidacji kolejnych stanowisk pracy, a burmistrz na oficjalnej stronie miasta chwali się, że pozyskał inwestora obok Bielawskiego Jeziora, który sezonowo będzie sprzedawał, lody, hot dogi i piwo. O tych, którzy potrzebują pomocy zapomina.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sudecka milczy?????
Sudecka milczy????? 05.05.2017, 14:04
W odpowiedzi na zainteresowanie mediów sprawą dotacji, jaką w latach 2009-2014 Spółka MZBM Bielawa przekazała na rzecz Klubu Piłkarskiego Bielawianka, informujemy:
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych oświadcza, iż decyzją Prezesa Spółki MZBM Bielawa przekazał w latach 2009-2014 dla KP Bielawianka kwotę w wysokości 414 tysięcy złotych.
Dbając o interes finansowy i prawny Spółki Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych wystąpił do wspomnianego Klubu o przekazanie brakujących rozliczeń i dokumentów finansowych, które stanowiłyby dowód na prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem wydatkowanie otrzymanych środków. O powyższym fakcie został powiadomiony przedstawiciel właściciela Spółki, czyli Burmistrz Miasta Bielawa.
Nowy Zarząd Spółki MZBM Bielawa stoi na stanowisku, że finansowe rozliczenie darowizn jest obowiązkiem przede wszystkim wobec mieszkańców zasobów komunalnych Gminy. Kwota w wysokości 414 tysięcy złotych, mogła bowiem zostać przeznaczona na remonty budynków komunalnych w mieście, a nie na działalność Klubu. Tym bardziej zasadne jest uzyskanie od KP Bielawianka stosownych wyjaśnień w tej sprawie.
W sytuacji, gdy do dnia 31 marca 2015 roku Klub Piłkarski Bielawianka nie przekaże Spółce dokumentów rozliczeniowych, Spółka MZBM Bielawa lub właściciel Spółki wystąpi na drogę prawną w celu wyjaśnienia sprawy.
Prezes Zarządu,
Janusz Cąber
po co to powtarzać ?
po co to powtarzać ? 05.05.2017, 16:00
Znowu ktoś to wyciąga, ale w dalszym ciągu nikt nie doszukał się chociażby delikatnego nagięcia prawa.
Ydhu
Ydhu 05.05.2017, 16:05
Typowa propaganda
Wa-wa Targówek
Wa-wa Targówek 26.04.2017, 17:38
Pozdrowienia z Warszawy . KIedys mieliscie burmistrza az miło było popatrzeć . Co nowego powstaje w Bielawie za pieniądze
Uni europejskiej Prawie Warszawa . A teraz tylko festyny na TV sudeckiej prawie wieś
wieśniak
wieśniak 26.04.2017, 22:12
Jak wieś to zostań w tej warszawie bo tu nikt za tobą nie płacze
Bielawianin
Bielawianin 27.04.2017, 08:05
Płaczemy za rozwojem miasta.
mieszkaniec Bielawy
mieszkaniec Bielawy 26.04.2017, 15:41
Słabe to wszystko... jak ta Pani ma taki problem bo nie ma lokalu to niech obejrzy ten materiał i zobaczy ile lokali jest pustych, na pewno coś znajdzie... myślę że ta pseudo telewizja jest bardzo stronnicza i robi wszystko żeby opluwać obecna władze Bielawy a jak nasz władca Ryszard Dź. był za sterami to wszystko było cudowne... czy wy jakieś dotacje dostawaliście czy co?
Beata
Beata 06.05.2017, 00:13
lokale są puste , bo taka jest polityka w tym kraju . Otwórz sobie działalność to zobaczysz jaki to raj.
Beata
Beata 06.05.2017, 00:13
lokale są puste , bo taka jest polityka w tym kraju . Otwórz sobie działalność to zobaczysz jaki to raj.
Encyklop.
Encyklop. 26.04.2017, 21:39
Kolego widzę że nigdy nie będziesz przedsiębiorcą, a ta Pani wie co robi.
bielawa umiera
bielawa umiera 26.04.2017, 17:17
Nie rozumiesz problemu czy za wszelką cenę chcesz mydlić oczy innym, wmawiając jak to dobrze jest w mieście zarządzanym przez Łyżwę? Przepraszam... Runowicza.
Oszołomieni władzą
Oszołomieni władzą 26.04.2017, 08:25
Mściwe urzędasy przestańcie na polecenie swoich patologicznie chorych na władzę i nieudacznych mocodawców dręczyć i prześladować ludzi powiązanych z poprzednią władzą bo przy okazji wyrządzacie krzywdę zwykłym obywatelom Bielawy . POwską strategią totalnej krytyki ,nękania ,kłamstw i oszczerstw daleko nie zajedziecie.Możecie wypisywać różne bzdury ale fakty mówią za siebie.Te durne i bezczelne pozbawione poparcia wpisy są wystarczająco wymowne.
Urzedas
Urzedas 26.04.2017, 08:29
kogo krzywdzą jakich obywateli ja się pytam chyba potrzebny lekarz i to naprawdę dobry
*
* 27.04.2017, 07:27
Faktycznie przydał by się tobie okulista ,laryngolog albo psychiatra choć w tym stanie może zaczął bym od patologa.
Targowiczanin
Targowiczanin 26.04.2017, 07:54
Przecież ta Pani handluje na targu a tym sklepiku zrobiła sobie magazyn o jakich miejscach pracy mówimy ten sklep na 12 lat był otwarty może ze 2 lata wszystko idzie o sklepy Hordyja znów polityczna walka między przegranymi którzy nie mogą się pogodzić z porażką a nową władzą która coraz lepiej działa i naprawia 16 lat zmarnowane przez poprzedników
Tobi
Tobi 26.04.2017, 07:17
Andrzej czemu sam się nie wypowiadasz tylko za pomocą jakiejś biednej kobiety która nie ma pojęcia że została wplątana w walkę polityczną próbujesz zrobić z siebie męczennika. Mieszkańcy was nie chcieli zrozum to w końcu i weź się do roboty a nie siejesz ferment
Basia
Basia 26.04.2017, 13:22
http://www.tvsudecka.pl/wiadom…
Urzędas
Urzędas 26.04.2017, 07:09
Przecież wszystkie te lokale zostały zamknięte za kadencji Hordyja i Dźwiniela więc o co tyle hałasu Pachura a te sklepy przy TBSach jak przypószczam w mocnym stopniu przyczyniły się do upadku kilku innych sklepów ponieważ miały lepszą lokalizację i dzinym trafem na otwarcie ich pozwolenie dostała żona Pana Hordyja ot cała prawda
Koniec z marudzeniem
Koniec z marudzeniem 26.04.2017, 05:20
Straszą, pokrzykują, oskarżają i krytykują... Kto? jakie to wszystko przewidywalne, że aż śmieszne... Ci których oderwali od koryta i świat im się zawalił bo nic innego nie potrafią robić oprócz rządzenia
AntyŁyżwa
AntyŁyżwa 25.04.2017, 23:53
To juz powinno sie wszystko skonczyc
Wszystko przez tych dwóch panow ..
Ewa
Ewa 25.04.2017, 22:28
Przedsiebiorcy ktorzy dostali po d....od wladz powinni sie zrzeszyc i zrobić porzadek z burmistrzem. Co to ma myc? Ludzie latami pracują a przyjdzie taki na 4 lata i rujnuje czyjas ciezka wieloletnia prace. Za kogo oni sie maja w tym urzedzie ? Za duzo juz tego....za duzo..coraz wiecej niezadowolonych ludzi, wkurzonych przedsiebiorcow i rozczarowanych wyborcow.. Burmistrzu daj nam spokoj. Nie niszcz miasta
T
T 25.04.2017, 21:35
Ludzie!!! Wy nie wiecie jaki jest najlepszy sposób na tych oszołomów?
Przestańcie płacić podatki i czynsze.
Jak braknie im na wypłaty to będą inaczej mówić
on
on 25.04.2017, 21:18
Nie wiem o jakim wy tutaj biznesie mówicie skoro ta buda wiecznie pusta stoi.
?
? 25.04.2017, 21:27
Za pustą TBS dostawał tyle samo kasy z tytułu dzierżawy, a ktoś zainwestował swoje pieniądze w "tą budę" więc dlaczego ma je teraz stracić?
zdziwiony
zdziwiony 25.04.2017, 21:34
A pusta buda nie szpeci miasta?
Endriu nie wstydź się
Endriu nie wstydź się 25.04.2017, 20:16
A dlaczego Pachura nie napisze o kogo naprawdę chodzi w tej sprawie tylko zasłaniają się jakąś kobietą???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.04.2017, 20:08
Łyżwa człowieku czy ty na głowę upadłeś? Jak można w dwa lata zniszczyć takie piękne miasto? Ładnie się zapiszesz w naszej historii, nie ma co. Po wyborach zrobisz się malutki i będziesz się wstydził wyjść na ulicę, bo ludzie ci pokażą co myślą juz bez ogródek.
Matole tak rozwija się Bielawa i spłaca stare długi
Matole tak rozwija się Bielawa i spłaca stare długi 25.04.2017, 20:38
W 2014 roku dług Bielawy przekraczał 42 mln złotych. Już w 2015 roku obniżony został do 39,7 mln złotych. Natomiast w 2016 roku zobowiązanie zredukowano do poziomu 36,4 mln złotych. Należy dodać, że dochody gminy mają w tym roku sięgnąć 115,6 mln złotych, więc stosunek zadłużenia do dochodów obniżony został do 31,5%.

Wszystko to mimo wykonania wielomilionowych inwestycji takich jak między innymi:

- zakup jeziora bielawskiego,
- budowa basenu odkrytego,
- turystyczne zagospodarowanie jeziora,
- dokończenie modernizacji Parku Miejskiego,
- modernizacja Teatru Robotniczego,
- współfinansowanie przebudowy drogi Bielawa - Pieszyce,
- przebudowa dróg w centrum miasta wraz z budową ronda „Inki – Sanitariuszki AK”,
- modernizacja budynków użyteczności publicznej,
- budowa nowych miejsc parkingowych,
- budowa ronda przy Kościele Bożego Ciała,
- remonty w placówkach oświaty.
Dla pijanych
Dla pijanych 26.04.2017, 08:37
Bzdury i z rękawa wyssane liczby nie poparte sprawozdaniem finansowym za 2016 rok wypisywane przez propagandę są g...o warte.
Mądralo tak rozwijała sie Bielawa
Mądralo tak rozwijała sie Bielawa 25.04.2017, 22:39
Mądralo 80% z tego co wymieniłeś to dokończenie inwestycji za pieniądze pozyskane przez poprzedników . Dług być może został obniżony ,ale jezeli sie nic nie robi to podejrzane by było,gdyby dług rósł .
Brawo Łyżwa
Brawo Łyżwa 25.04.2017, 21:35
Cyfry nie kłamią!!! Brawo Łyżwa! "psy szczekają a karawana idzie dalej"
Dżin
Dżin 26.04.2017, 09:46
Karawaniarzu uważaj nadciąga burza piaskowa !!!
Yhu
Yhu 25.04.2017, 21:40
Ania daj spokój. Kiedy w końcu dostaną zarzuty korupcyjne za budowanie TBS bez przetargu
Ania
Ania 25.04.2017, 21:43
hahahaha bo pęknę hahaha
H
H 25.04.2017, 21:47
I chłopcy będą sobie śpiewali:
"Czarny chleb,czarna kawa
Opętani samotnością ...
Ty
Ty 25.04.2017, 21:45
Nie pękaj. Hahaha. W końcu na pewno dostaną
haha
haha 25.04.2017, 21:20
Ale się uśmiałem
G
G 25.04.2017, 20:48
A dlaczego nie piszesz o budynku TBS budowanym bez przetargu.Kiedy ktoś w końcu dostanie zarzuty
Zorro
Zorro 25.04.2017, 19:08
Czarna rozpacz, a Dzierżoniów "nastraja pozytywnie"
Pachura może o tym zrobisz program!
Pachura może o tym zrobisz program! 25.04.2017, 19:02
W odpowiedzi na zainteresowanie mediów sprawą dotacji, jaką w latach 2009-2014 Spółka MZBM Bielawa przekazała na rzecz Klubu Piłkarskiego Bielawianka, informujemy:
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych oświadcza, iż decyzją Prezesa Spółki MZBM Bielawa przekazał w latach 2009-2014 dla KP Bielawianka kwotę w wysokości 414 tysięcy złotych.
Dbając o interes finansowy i prawny Spółki Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych wystąpił do wspomnianego Klubu o przekazanie brakujących rozliczeń i dokumentów finansowych, które stanowiłyby dowód na prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem wydatkowanie otrzymanych środków. O powyższym fakcie został powiadomiony przedstawiciel właściciela Spółki, czyli Burmistrz Miasta Bielawa.
Nowy Zarząd Spółki MZBM Bielawa stoi na stanowisku, że finansowe rozliczenie darowizn jest obowiązkiem przede wszystkim wobec mieszkańców zasobów komunalnych Gminy. Kwota w wysokości 414 tysięcy złotych, mogła bowiem zostać przeznaczona na remonty budynków komunalnych w mieście, a nie na działalność Klubu. Tym bardziej zasadne jest uzyskanie od KP Bielawianka stosownych wyjaśnień w tej sprawie.
W sytuacji, gdy do dnia 31 marca 2015 roku Klub Piłkarski Bielawianka nie przekaże Spółce dokumentów rozliczeniowych, Spółka MZBM Bielawa lub właściciel Spółki wystąpi na drogę prawną w celu wyjaśnienia sprawy.
Prezes Zarządu,
Janusz Cąber

płatnik
płatnik 05.05.2017, 12:10
Prosze podac do wiadomosci publicznej imienny sklad rady nadzorczej ktora w imieniu i interesie wlasciciela(miasta) nadzorowala i kontrolowala poczynania "finansowo-sportowe" bylego prezezs MZBM-u
AŁ
26.04.2017, 00:01
A to nie bylo czasem o klubie Amerykańskiego futbolu ze przeznaczyl siano . A po drugie ze Łyżwa oddal jedeno boisko z certyfikatem UEFA dla tych OWLS smiesznych ... !
Sówka
Sówka 26.04.2017, 14:08
A to Bielawianka jeszcze gra w tą piłkę kopaną? :P
Bielawianin
Bielawianin 25.04.2017, 20:43
Panie Prezesie Caber
Po co telewizja ma robic jakis program o tym, siedzi Pan na stolku juz jakis czas i nie zglosil Pan ii panscy pracodawcy sprawy do Prokuratury?
Widz
Widz 25.04.2017, 19:50
Skoro było tam coś niezgodnego z prawem to dlaczego prokuratura tego nie ruszyła?
Wyborca
Wyborca 25.04.2017, 17:22
Burmistrz bądź jego funkcyjni podwładni mogą podejmować decyzje wbrew woli mieszkańców ale jeżeli aprobuje to świadomie wieloosobowa "Rada" to można określić to jedynie mianem KLIKI.Takich bezradnych radnych nie chcemy!!!!!
Abc
Abc 25.04.2017, 17:01
Radni efektywnie wykazali ,że w naturze mają swój biznes ukladowy;to dopiero inwestycja tylko tyle że krótko terminowa.
ddz
ddz 25.04.2017, 16:06
Nie dość, że nie ma nowych miejsc pracy to jeszcze likwidują obecne.
niezależny
niezależny 25.04.2017, 16:07
Spoko, radna Masyk zrobi spotkanie z mieszkańcami i będzie git...
Działkowiec
Działkowiec 25.04.2017, 16:30
Proszę nie pouczać radną Masyk
radni niezależni
radni niezależni 25.04.2017, 16:16
To na które przychodzi pięciu radnych i jeden mieszkaniec?
trelemorele
trelemorele 25.04.2017, 16:29
Pewnie przez pomyłkę tam dotarł... Tu nie chodzi o ilość, tu chodzi o zrobienie dobrego wrażenia... że niby Was mieszkańcy słuchamy. Ale tak czy owak Straż Miejską wam jednak zostawimy, nieważne, że jej nie chcecie. Kto by się tym przejmował...
dada
dada 25.04.2017, 15:32
Co na to radny 0,5 promila zgłoś się? Notabene pracownik TBS-u!
Alkomat
Alkomat 25.04.2017, 16:26
Gdy się spożywa to ma się opóźnioną reakcję - zareaguje w następnej kadencji.
ole
ole 25.04.2017, 16:31
W następnej to już go nie będzie!
Ławnik
Ławnik 25.04.2017, 16:40
Szkoda bo taki sprawny w działaniu i obeznany z prawem karnym.
Hhgb????????????
Hhgb???????????? 26.04.2017, 23:23
Chyba z Jaworem????

Pozostałe