BLISKO 1000 PORCJI NARKOTYKÓW I 4 ZATRZYMANYCH

  • 14.09.2016, 15:00 (aktualizacja 14.09.2016, 15:08)
  • Telewizja Sudecka
BLISKO 1000 PORCJI NARKOTYKÓW I 4 ZATRZYMANYCH archiwum
Policjanci z dzierżoniowskiej komendy wpadli na trop sprawców przestępczości narkotykowej. Łącznie zatrzymano 4 osoby pod zarzutem posiadania środków odurzających. Śledczy zabezpieczyli blisko 1000 porcji handlowych zabronionych substancji. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane o tego typu czyny.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł 12 września podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilka porcji marihuany, którą 21-latek miał w kieszeni spodni. W tym czasie drugi patrol policji zatrzymał do kontroli BMW, które miało niesprawne światło mijania. W trakcie legitymowania okazało się, że 19-letnia kobieta oraz 25-letnie kierowca tego samochodu posiadają zafoliowany pakunek z zawartością białego proszku. Badanie przeprowadzone przez policyjnych specjalistów potwierdziło, że jest to amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 900 porcji handlowych tego narkotyku. Dodatkowo przy zatrzymanych zabezpieczono kilka porcji marihuany.

W innej sytuacji tuż przed 1 w nocy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe volvo. W trakcie kontroli policjanci ujawnili dwa woreczki z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 30 porcji handlowych tego narkotyku.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy zatrzymani zajmowali się również ich sprzedażą.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 15.09.2016, 01:14
a nakarmic ich tym co mieli

Pozostałe