DOŻYNKI GMINNE

  • 30.08.2016, 17:17 (aktualizacja 30.08.2016, 17:46)
  • Krzysztof Bachiński
DOŻYNKI GMINNE
Gminne święto plonów już po raz kolejny przyciągnęło tłumy mieszkańców z całej gminy Dzierżoniów. W tym roku centrum radosnej biesiady dożynkowej były Włóki.

W niedzielę 28 sierpnia na obchody tego najważniejszego rolniczego święta przybyli reprezentanci gminnych sołectw i okolicznych miejscowości, grupy wieńcowe, władze sąsiednich gmin oraz zaproszeni goście.
Dożynki Gminy Dzierżoniów rozpoczęły się uroczystą mszą świętą dziękczynną w kościele w Tuszynie. Po mszy barwny korowód dożynkowy prowadzony przez góralską Kapelę Janicki oraz starostów dożynek - Iwonę Kasztelan i Adama Adamka przeszedł na plac sportowo-rekreacyjny we Włókach. To właśnie tam rozpoczęły się obrzędy dożynkowe.
Po przemówieniu wójta mieszkańcy Włók zaprezentowali wyjątkowy obrzęd chlebowy. Następnie odbyło się tradycyjne misterium chleba. 
W czasie radosnej biesiady dożynkowej publiczność bawiła się przy występach zespołów: Macieje, Uciechowianki, Katarzynki, Con-Moto, Pojana, Cord, góralskiej Kapeli Janicki i wokalistek ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie.
Gwiazdą tegorocznego święta plonów był zespół "Lejdis bez gentlemen". Wokalistki porwały publiczność swoją charyzmą, wielką energią oraz ponadczasowymi i znanymi wszystkim przebojami.
W niepowtarzalny klimat imprezy wpisał się także efektowny spektakl ognia w wykonaniu grupy JumpFire. Zabawę tradycyjnie zakończyła trwająca do późnych godzin nocnych dyskoteka.

Tekst/fragmenty - Gmina Dzierżoniów

Nocne zdjęcia - Marcin Pięt

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe