ZAPROSZENIE DO SUDECKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO

  • 23.08.2016, 23:50 (aktualizacja 23.08.2016, 23:59)
  • Krzysztof Bachiński
ZAPROSZENIE DO SUDECKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO
Sudeckie Towarzystwo Fotograficzne powstało w grudniu 2013 roku z inicjatywy Mariana Charasimiuka, Kazimierza Janeczko i Władysława Woźniaka, znanych i cenionych dzierżoniowskich fotografików, nauczycieli i instruktorów fotografii. 3 grudnia 2013 roku zostało ujęte w ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonych przez Starostę Dzierżoniowskiego, a 9 lutego 2016 roku zostało, decyzją Sądu Rejonowego dla Miasta Wrocław-Fabryczna, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego.

Stowarzyszenie zrzesza grupę miłośników fotografii, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, doskonalących swoje umiejętności oraz chcących dzielić się swoją wiedzą z innymi. W swoje szeregi zapraszamy wszystkich, których fascynuje zatrzymywanie w kadrze teraźniejszości, ciekawych momentów, ważnych wydarzeń oraz zwyczajnej codzienności. W planach stowarzyszenia jest pomoc w realizacji wystaw, plenerów i prezentacji swojej twórczości oraz propagowanie fotografii jako środka społecznego przekazu. Bardzo dobrze układa się współpraca z Urzędem Miasta, który udostępnił nam lokal w Rynku pod numerem 36 na siedzibę stowarzyszenia a w zamian uzyskał gwarancję obsługi fotograficznej wszystkich ważnych uroczystości miejskich i świąt państwowych. Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 18.00 w siedzibie STF, zapraszamy wszystkich parających się fotografią a pragnących poszerzyć swoje umiejętności do wstąpienia w szeregi STF. Regulamin, statut oraz inne informacje znajdują się w serwisie informacyjnym STF – http://www.stf.dzierzoniow.pl/index.php.

STF ma już na swoim koncie zorganizowanie kilku wystaw i wernisaży: 1. wystawę fotograficzną Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego – 20.03.2015 r. w Kinoteatrze „Zbyszek”, 2. wystawę fotograficzną Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego – 02.06.2015 r. w MOKIS Bielawie, 3. plenerową wystawę fotograficzną Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego – w Dzierżoniowie na Rynku, 4. wystawę fotograficzną Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego – 19.11.2015 r. w Centrum Kultury w Pieszycach oraz 16 kwietnia 2016 roku w bibliotece w Mościsku odbył się wernisaż prac fotografii Joanny Śliwy-Cichoń.

Obecnie przygotowywana jest wystawa fotografii pt. „Kwiaty i cytaty niezwykłe i pospolite” Władysława Woźniaka i Mieczysława Walawskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 26.08.2016 o godz.17.30 w „Galerii na piętrze” Dzierżoniowskiego Domu Kultury. W programie wernisażu jest koncert muzyczny. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku. Organizatorzy wystawy zapraszają mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego do licznego udziału w otwarciu wystawy. Duża frekwencja będzie wsparciem dla projektu stowarzyszenia, polegającym na przekonaniu kierownictwa DOK-u i władz miasta do wyrażenia zgody na stałą możliwość ekspozycji naszych fotogramów w nowoczesnej “Galerii na piętrze”. Kto z państwa nie był w galerii przekona się jak jest przestronna, wspaniale oświetlona, wyposażona w nowoczesny system do zawieszania zdjęć i klimatyzację. Od uczestników wernisażu będzie zależało czy zdobędziemy przychylność dysponentów Galerii do korzystania z niej na stałe – piszą organizatorzy w zaproszeniu do mieszkańców miasta.

Kazimierz Janeczko - Sudeckie Towarzystwo Fotograficzne

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe