ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ HELENY LIPOWSKIEJ

  • 22.06.2016, 10:07
  • Telewizja Sudecka
ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ HELENY LIPOWSKIEJ
Zapraszam na wernisaż Heleny Lipowskiej do Galerii na Piętrze w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Wernisaż odbędzie się 24 czerwca o godz. 17.00.

Helena Lipowska Upodobanie do rysunku, malarstwa i innych prac manualnych przejawiała już  w dzieciństwie, jednak jej dusza artystyczna w pełni przemówiła dopiero w dorosłym życiu, po zakończeniu pracy zawodowej.

       Pani Helena rozwija swój talent artystyczny już od 20 lat, uczestnicząc w zajęciach grupy artystów- amatorów działających przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Udało jej się odnieść  kilka sukcesów, prezentowała swoje dzieła na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zdobywała wyróżnienia i nagrody w konkursach.  Godna podziwu jest różnorodność tematów i technik, które stosuje przy wykonywaniu prac.

        Pani Helena jest bardzo aktywną i wrażliwą osobą, chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. W bibliotece jest stałą bywalczynią, uczestniczy w spotkaniach Klubu Komputerowego i robótek ręcznych. W wolnych chwilach uprawia działkę, śpiewa      w chórze Kanon oraz troszczy się o zwierzęta.

                                                                              www.mbp.dzierzoniow.pl

        Helena Lipowska o sobie

        Artystyczną duszę miałam już w dzieciństwie, lubiłam rysować i dziergać. Marzyłam      o nauce w szkole plastycznej, gdyż chciałam wykorzystać swój talent. Los jednak zadecydował inaczej, ukończyłam szkołę ekonomiczną i jako ekonomistka przepracowałam całe swoje życie zawodowe. Moja przygoda z twórczością artystyczną zaczęła się dopiero    w dorosłym życiu, kiedy w 1996 r. zapisałam się do Koła Plastyków Amatorów, działającego przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury(…).

        Inspiruje mnie piękno otaczającego świata. Cieszę się, że przez sztukę wyrażam siebie. Pragnę, aby moje obrazy dawały ludziom radość.

                                                                             www.dzierzoniow.art.pl

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe