WYDAJĄ BEZ KOŃCA, KOSZTEM ZWIĘKSZONEGO DEFICYTU

  • 08.06.2016, 14:04 (aktualizacja 08.06.2016, 14:06)
  • Telewizja Sudecka
WYDAJĄ BEZ KOŃCA, KOSZTEM ZWIĘKSZONEGO DEFICYTU
W środę 8 czerwca zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bielawie bo jak nie wiadomo o co chodzi, to oczywiście o finanse, a raczej ich brak.

Radni mają dokonać i pewnie dokonają sporych zmian w budżecie miasta. Korekta dotyczy zwiększenia wydatków o 750 tysięcy zł. Z tego 250 tys. na przebudowę skrzyżowania na pl. Kościelnym, 300 tys. na remont Aquariusa, a 200 tys. na ekomodernizację budynku przedszkola przy ul. Wolności. W związku z tym zwiększy się deficyt budżetowy gminy i wyniesie ponad 5 mln 381 tys. zł. Przypomnijmy, że miasto na modernizację skrzyżowania na Placu Kościelnym już przeznaczyło 400 tys. zł, powiat dołożył do tego 200 tys. zł, a województwo choć, to ich droga wyda jedynie 400 tys. złotych. Okazuje się, że nie dość, że burmistrz Piotr Łyżwa zrobił marny interes dając więcej niż powinien do inwestycji wojewódzkiej, to teraz jeszcze musi znaleźć w budżecie dodatkowe 250 tys. zł bo zabrakło. O Aquariusie, czy przedszkolu szkoda pisać, choć przypominamy, że inwestycje te miały być zrealizowane w ramach projektu dotyczącego ekomodernizacji, na co poprzedni burmistrz pozyskał środki. 750 tys. zł piechotą nie chodzi, ale kto bogatemu zabroni. Pytanie jak długo będzie można sięgać po kasę do budżetu Bielawy?

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olek
Olek 11.06.2016, 22:33
Tu widać jak na talerzu brak kompetencji burmistrza i jego zastępcy. Wydawać i jeszcze raz wydawać- tylko referendum uchroni nasze miasto przed upadkiem.
Robert
Robert 14.06.2016, 11:56
Przypomnij sobie Olek jak poprzednia ekipa zlikwidowała SP nr 1 wybudowała hotel dla robaków prowadzony przez p.... z SP7
MMM
MMM 11.06.2016, 08:51
Analizując różne artykuły zauważyłam, że pan pachura ,jak pisze o Dzierżoniowie, Pieszycach, Nowej Rudzie czy innym mieście ma dwa ,trzy lub zero komentarzy. Jak tylko pisze o Bielawie i najmniejszym błędzie burmistrza zaraz odzywa się sztab byłego burmistrza, który nie może się w dalszym ciągu pogodzić z porażką chociaż niedługo będzie 2 lata,jak przegrali. I zaczyna się jazda po nowej ekipie. To robi się niesmaczne ,a efekt jest wręcz przeciwny. Te negatywne komentarze przekonują wielu ludzi do nowych burmistrzów , bo trzeba im tylko współczuć tych wiecznych ataków,a zazdrościć nie ma czego bo to naprawdę ciężka praca. A w domu są tylko gośćmi. Na dodatek jeszcze TV Sudecka im wszystko utrudnia {co by nie zrobili-wszystko żle}. Poprzednik nie miał tak trudno, bo czy zrobił dobrze, czy żle-wiecznie był wychwalany pod niebiosa. Nowi burmistrzowie nie przejmujcie się tymi bzdurami , róbcie swoje. Trzymamy za was kciuki. Bielawianie !!!!
www
www 20.06.2016, 21:04
współczuć? sami się pchali na stanowiska,nikt ich nie prosił,więc niech teraz nie jęczą
mmo
mmo 11.06.2016, 11:04
Ty analityk zobacz co się dzieje w tym mieście i jaki jest deficyt budżetowy w Bielawie, wiesz co to jest deficyt? Rozumiesz czy trzeb Ci przetłumaczyć? 2 lata rządów i jeszcze ani złotówki nie pozyskali, tylko wydają i wydają na basen pomosty itp. O innych gminach nie piszą bo widocznie pracują i coś robią.
x
x 11.06.2016, 11:13
A co robią w tych innych gminach wiecej niż w Bielawie, a deficyt był za poprzednika ,a ci muszą spłacać i dlatego dalej będzie !!!
mmo
mmo 11.06.2016, 11:37
Deficyt to nie planowy dług, a to czego brakuje w tym budżecie względem planu już ponad 5 milionów!!! Rozumiesz. Mnie to wali czy to Dźwiniel czy Łyżwa, ale oburza mnie amatorszczyzna obecnej władzy i zadłużanie bez pozyskania złotówki z UE. Po co komu ten basen na lato, który będzie wykorzystywany zaledwie przez miesiąc w roku, a koszt okropne
on 49
on 49 13.06.2016, 11:31
Dokładnie zgadzam sie z toba brawo ty brawo ja
x
x 11.06.2016, 11:45
Wielu ludzi nie stać na wyjazd nad morze , dlatego chyba dobrze, aby mieli dobre warunki na miejscu. Myslę ,że nawet z innych miast będą przjeżdżać . W końcu ma być to miasto sportowo - turystyczne .
Uuu
Uuu 11.06.2016, 10:55
MMM ja też współczuję nowym burmistrzom, bo sobie nie dają rady.
Naprawdę to jest ciężka praca, nie ma was w domu. Ale na hejtowanie zawsze macie czas.
MMM
MMM 11.06.2016, 11:08
I znowu sztab byłego burmisztrza działa . Bijemy Rekordy w komentarzach !!!!!!!
Igh
Igh 11.06.2016, 10:38
MMM idź lepiej na marsz KOD.
,,
,, 10.06.2016, 22:02
lepszy 100 razy od poprzednika ,
rysiek
rysiek 10.06.2016, 22:00
dżwiniel to był dopiero burmistrz ,-nicnie robił ,w 16 lat w chinach miasto zbudowali 30 tys.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.06.2016, 11:57
Staszica też się upomni!! NIE POPUSCIMY!!
kris
kris 09.06.2016, 20:49
panie Łyżwa pan sobie ewidentnie nie radzisz z zarządzaniem miastem
ona
ona 13.06.2016, 11:34
prawda ale Skoda jest octawia kupił do stac miasto na luksus
AB
AB 10.06.2016, 07:22
Kris - to może ty byś Go zastąpił jak tak jesteś mądry. Ja uważam , że bardzo dużo zrobili przez tak krótki czas. Brawo dla burmistrzów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hh
Hh 10.06.2016, 07:57
AB idź już do pracy, bo się spóźnisz.
A nie tutaj hejtujesz
styks
styks 10.06.2016, 08:18
hejterem jesteś ty i kris, AB ma racje a kris to pewnie zwykły bielawski menel
Ted
Ted 09.06.2016, 10:50
Nie będąc zwolennikiem Dźwiniela twierdzę że pod rządami dwóch nieudaczników w tym jednego z chorobliwą manią prześladowczą i skłonnościach przestępczych tracimy ostatnie szanse pozyskania środków unijnych na rozwój miasta.Z lidera pozyskiwania środków w regionie do roku 2014 stajemy na równi z zamykającymi tę listę.Lukrowanie oczu obywateli miasta chorymi i populistycznymi inwestycjami jak np. zakup ZA GOTÓWKĘ zbiornika,budowa basenu czy zakup pomostu,samochodu,tworzenie nowych stanowisk dla swoich "fachofców" itp. bez udziału dofinansowania zewnętrznego przy rezygnacji np.z planowanej i zabezpieczonej finansowo poważnej przebudowy systemu komunikacyjnego Bielawy w obrębie Osiedla nie wróży nic dobrego i na koniec roku doprowadzi do jeszcze większego deficytu.Razi brak pomysłu i puste obietnice. Cofamy się więc do czasów rządów P-oplecznictwa i O-błudy a wszystko dzięki bezradnym radnym których wybraliśmy.Czy o to chodziło?
Uch
Uch 09.06.2016, 11:57
Ted, otrzeźwiej, w 2015 roku Dzierżoniów pozyskał 2,3 mln zł, a Bielawa 4 mln.
ach
ach 09.06.2016, 12:36
uch ale brednie piszesz
Och
Och 09.06.2016, 14:55
Och, umiesz pisać, jest taka strona, google się nazywa, poszukaj. Porada: na początek wyjmij palec z nosa.
żartowniś
żartowniś 09.06.2016, 12:02
Na co niby Bielawa pozyskała 4 mln? To jakiś żart :)
rex
rex 09.06.2016, 11:16
Ted wez tabletke i idz sie wystac :)
Hg
Hg 09.06.2016, 11:50
Rex, najlepiej Ty weź tabletkę na odrobaczenie
Pinokio Łyzwa
Pinokio Łyzwa 08.06.2016, 23:44
A ja chce by Łyzwa dalej niszczyl to co inni zrobili chociaź nowe wladze ktore przyjda mniej ukradna
Obserwer.
Obserwer. 08.06.2016, 22:53
A co na to Klub Radnych "Niezależnych"?
gry
gry 09.06.2016, 12:38
byli ZA. Oni zawsze są za tym co chce byrmistrz
Hhh
Hhh 08.06.2016, 20:11
CHCEMY REFERENDUM O ODWOLANIE BURMISTRZA I RADY miejskiej
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.06.2016, 22:39
Jestem za,im szybciej tym zdrowiej dla miasta
X
X 08.06.2016, 20:49
A ja nie chcę !!!!!!!!
lkqf
lkqf 08.06.2016, 22:14
a co /dobrą pensyjkę masz z UM????
Jc
Jc 08.06.2016, 20:36
I to czym prędzej, póki jest jeszcze co ratować
Kaz
Kaz 08.06.2016, 19:50
To miasto pomalu umiera, ponoc Regalowisko w tym roku odbedzie sie po raz ostatni bo wladzy nie na raczke taka impreza a trzeba przyznac ze jest to wielka promocja dla Bielawy.
AB
AB 08.06.2016, 20:50
Kaz opowiadasz bzdury !!!!!!!
koko
koko 08.06.2016, 20:13
nie ma moto show, nie ma biegu na wieżę ale mamy limuzynę dla urzedu
gosc
gosc 08.06.2016, 20:11
Motoshow już nie ma, a urząd nabrał wody w usta o tym
zawiedziony
zawiedziony 08.06.2016, 20:40
Debile Moto show zabrali a taką kase obracają masakra co sie w tej Bielawie dzieje
Zlote runo
Zlote runo 08.06.2016, 19:43
ten remont urzędu się ciągnie i ciągnie.Do tego teraz jeszcze kasy zabraklo Ekipy się zmieniają, postęp prac żałosny. Skoro własnej siedziby nie potraficie wyremontować porządnie i szybko to wstyd na całego. Duże inwestycje was przerastaja. Pływający mostek to jeszcze potraficie załatwić ale remonty i inwestycje to już nie dla was. Wystarczy popatrzeć na latarnie które postawiiliscie na środku chodników i miejsc parkingowych. Teraz objazdy do Pieszyc budzą bunt mieszkańców, kierowców. Nie radzicie sobie panowie burmistrzowie.
narta
narta 08.06.2016, 19:35
ani złotówki na remonty nie pozyskali Na nic! szastają pieniędzmi i zadluzaja miasto. Czy oni potrafią zrobić kosztorys remontu jednego głupiego ronda? chyba nie! skoro zwołują nadzwyczajna sesje i chcą żeby kolejne duże pieniądze dopłacić z budżetu, bo zabrakło. ..jeszcze z robotami nie ruszyli a już im brakuje. Katastrofa
Autor
Autor 08.06.2016, 19:08
Czytam te negatywne komentarze i dziwię się dlaczego ludzie piszą takie bzdury ? Nie martwcie się. Działają w granicach prawa. Wielu będzie bardzo zadowolonych. Jest dobrze.
ok
ok 13.06.2016, 11:40
Dobrze to juz było teraz jest porażka
a
a 08.06.2016, 20:22
Brawo!!!!!!!!
Heeejjj
Heeejjj 08.06.2016, 18:45
Ja jestem mega zadowolony z Bielawy. Ładne okolice, zbiornik ze aż miło pospacerować, piękny park. Jedynie tylko to bym tych notorycznych maruderów wysiedlił tam gdzie trzeba. Obojętnie kto rządzi miastem, ten zawsze robi coś dla tego miasta. Stara władza była 16 lat i dalej zawistnie walczą o coś. To my, mieszkańcy Bielawy chcieliśmy zmiany i ją mamy. Nowi nie mają łatwo, ale nie stoją w miejscu. Dopiero mamy wspaniałe dni Bielawy za nami. Jezioro sie rozwija. Jest dobrze.
.
. 08.06.2016, 19:32
Nie stoją w miejscu bo Bielawa się cofa. Jak to kiedyś ładnie powiedział były poseł "rozwój wsteczny".
AB
AB 08.06.2016, 19:03
Piękna wypowiedż , myślę identycznie. !!!!!!!!!!!!!!
.
. 08.06.2016, 15:11
Miasto bogate i stać ich na wszystko
X
X 08.06.2016, 15:34
Oczywiście ,ze stać. Jak dali radę ze zbiornikiem, to już ze wszystkim innym też sobie poradzą !!!!!!!!!!!!!!
Amatorzy!!!
Amatorzy!!! 08.06.2016, 17:38
Wszystko do czasu Panie X, Z próżnego nawet Salomon nie naleje a sześć baniek na zbiornik to zostało do Dźwinielu w budżecie, a Łyżwa jedynie je wydał, deficyt coraz większy i za chwilę się okaże, że to wina Dźwiniela
AB
AB 10.06.2016, 07:12
Jakby pieniądze zostały po Dzwinelu to by sam wykupił i nie przegrał wyborów !!!!!!!!!!!!
AB
AB 08.06.2016, 14:35
Najciekawsze jest to ,że nie mają dopłat z Unii i cały czas mają pieniądze na wszystko. Jak oni to robią. Jestem pełna podziwu !!!!!!!! Poprzednicy tak nie umieli, Chwalili się tylko dopłatami z Unii. A to już się kończy i trzeba będzie radzić sobie tylko z naszych podatków. Nie wiem czy poprzednia władza by sobie tak poradziła. Tym starcza na wszystko. Brawo !!!!!!!
padlem
padlem 08.06.2016, 17:41
hahahahahahahaha
A
A 08.06.2016, 14:28
Kto napisał ten artykuł ? Abstra***ąc od informacji, które autor chciała przekazać to poziom wypowiedzi i potoczny język wskazują na ucznia szkoły podstawowej.
Mamba
Mamba 08.06.2016, 15:11
Ty litera napisz cos mądrzejszego
2+2 = 5