WEEKENDOWY POCIĄG MUZEALNY

  • 08.06.2016, 09:24 (aktualizacja 08.06.2016, 09:45)
  • Telewizja Sudecka
WEEKENDOWY POCIĄG MUZEALNY
Weekendowy Pociąg Muzealny to forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin na Dolnym Śląsku. Wycieczki naszymi pociągami specjalnymi z parowozem umożliwią wszystkim miłośnikom kolejowych podróży zwiedzanie 3 miejscowości - Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy oraz Krzyżowej.

Nasz historyczny skład porusza się po najstarszym fragmencie tzw. Podsudeckiej Magistrali Kolejowej. Jej początki sięgają pierwszej połowy XIX w. W lipcu 1844 r. Towarzystwo Kolei Wrocławsko – Świdnicko – Świebodzickiej oddało do użytku linię łączącą Świdnicę z otwartą rok wcześniej linią kolejową Wrocław – Świebodzice. W następnych dekadach linia była wydłużana by uzyskać swój ostateczny kształt w 1876 r.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r. oraz dwa wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r., w niedługim czasie do składu dołączy 3 wagon, który jest w trakcie odbudowy, będzie to wagon 2 klasy.  Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony, odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy oraz Krzyżowej.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pieszyczanka
Pieszyczanka 08.06.2016, 12:40
Takim pociągiem pojechałabym ale w innym terminie. Świetny pomysł. Pozdrawiam

Pozostałe