KAMIL W. RADNY BIELAWY SKAZANY NA 6 MIESIĘCY

  • 28.04.2016, 17:33 (aktualizacja 28.04.2016, 17:35)
  • Telewizja Sudecka
KAMIL W.  RADNY BIELAWY SKAZANY NA 6 MIESIĘCY
W środę 27 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie w wydziale karnym zapadł wyrok w sprawie radnego Rady Miejskiej z Bielawy Kamila W., który został oskarżony o to, że będąc w stanie nietrzeźwości o stężeniu alkoholu nie mniejszym niż 0,7 promila prowadził w ruchu lądowym pojazd mechaniczny marki Honda Accord.

 

Oskarżonego uznano za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu i skazano na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności warunkowo zawieszonej na okres 2 lat. Ponad to wobec skazanego Kamila W. orzeczono środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 2 lat. Wyrok nie jest prawomocny i przysługuję skazanemu od niego odwołanie.
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 3 grudnia 2014 roku, kiedy to radny Bielawy Kamil W. niedługo po wygranych wyborach samorządowych świętował swój sukces w Hotelu Dębowym w Bielawie. Jak się okazuje po czasie decyzja o samodzielnym kierowaniu pojazdem pod wpływem alkoholu nie wyszła radnemu na dobre. Jeśli wyrok się uprawomocni, Kamil W. jako radny nie będzie mógł nadal piastować tej  funkcji i zostaną rozpisane kolejne wybory w jego okręgu. Do sprawy z pewnością będziemy powracać.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jurek Ogórek
Jurek Ogórek 01.05.2016, 11:48
Ile pieniędzy z UE pozyskała obecna władza? Kompetentni są wśród nas
wasz przyszly sedzia
wasz przyszly sedzia 01.05.2016, 10:06
odezwali sie sami abstynenci!!!!!!!!!!Sami sprawdzcie ile macie promila jak wsiadacie do swych samochodzików, dzieci do szkoly rano odwozic!!!!!!!!!!
hrvatska
hrvatska 01.05.2016, 13:56
To że ty tak robisz to nie znaczy, że wszyscy tak robią!
autor.
autor. 30.04.2016, 16:26
do pudła go i zlikwidowac straż.w lubiniu dali rade i wywalili nierobów
klon
klon 08.05.2016, 21:56
co był mandacik :)
legnica
legnica 01.05.2016, 10:03
co ty mozesz wiedziec na temat lubina! raz w zyciu przejezdzales i siejesz pogloski!
autor.
autor. 30.04.2016, 16:22
mimo majówki już powininna byc decyzja włodarzy .dotyczaca tego PIJAKA
lex
lex 05.05.2016, 12:48
musi być prawomocny wyrok, wtedy rada będzie mogła go odwołać, takie jest prawo a organy władzy publicznej art. 7 konstytucji'' działają na podstawie i w granicach prawa ".
hrvatska
hrvatska 05.05.2016, 15:10
Odwołanie swoją drogą, ale powinni go zawiesić do czasu ogłoszenia wyroku prawomocnego, żeby społeczeństwo widziało, że nie ma przyzwolenia na łamanie prawa.
Radny
Radny 30.04.2016, 07:00
Przebojowi radni
Kamil,Mozejko,Tkacz,Kusmierek
Elita
pijak za kółkiem
pijak za kółkiem 29.04.2016, 21:23
pracowałem 8 lat temu jako funkcjonariusz państwowy .popełniłem podobne głupstwo .wsiadłem do auta na gazie,żałuje tego ,ale się stało.mnie ukarano podwójnie ,w sądzie zabrano prawo jazdy i grzywna to jedno.druga kara w pracy ,zawieszenie w pracy do ogłoszenia wyroku w sądzie (połwa pensji przez 2 miesiące) ,kara dyscyplinarna ( brak premii ,zero awansu na wyższy stopień przez 2 lata) Za głupote się płaci ale jak widać nie wszyscy.
Kamila
Kamila 29.04.2016, 12:41
czy w tym przypadku burmisrz lub rada nie powinni wystąpić z wnioskiem o odwołanie radnego?
radny to osoba publiczna, obdarowana zaufaniem mieszkańców
mysle ze człowiek z wyrokiem dotyczącym jazdy po pijaku nie moze zasiadac dalej w radzie
Czy Pan burmistrz sie wypowie
a moze sam pan radny?
pppp
pppp 29.04.2016, 14:06
Mi się wydaje, że już w momencie postawienia zarzutów powinien być co najmniej zawieszony do momentu wyjaśnienia i wyroku. A później ewentualnie odwieszony lub zwolniony/odwołany
mieszkaniec Bielawy
mieszkaniec Bielawy 29.04.2016, 12:37
Pan Kamil prawdopodobnie mysli ze przemilczy temat, wszystko rozejdzie sie po kosciach i ze jakos to bedzie?
ze sie odwoła? ze wyrok nieprawomocny itd.
i ze jakos do konca kadencji rady dotrwa?
Sad wydał wyrok
Jesli jezdził pan po pijaku to był pan zagrozeniem dla mieszkańców Bielawy!!!
Uwazam ze powinien pan złozyc mandat
hmm
hmm 29.04.2016, 13:50
Dokładnie powinien wyrazić skruchę i przeprosić mieszkańców za swój popis, a później jak najszybciej powinni go odwołać
oburzony
oburzony 29.04.2016, 09:27
Ludzie to jakas masakra, zaraz uslyszymy, ze ten wyrok to sprawka Dzwiniela. Jest takie cos jak honor i tak mi sie po ludzku wydaje, ze zwykla przyzwoitosc nakazywalby w takiej sytuacji oddac ten mandat i samemu zrezygnowac, poki jeszcze nie jest za pozno na wyjscie z tego z twarza. To jest po prostu haniebne, zeby osoba publiczna i radny, ktory powinien swiecic przykladem i byc wzorem dla innych robil takie rzeczy.
Zofia
Zofia 29.04.2016, 09:23
Proponuję aby każdy radny był rozliczony z pracy w swoim okręgu
Jak i również powinno być to podawane systematycznie do opinii publicznej bo niestety większość zapomniala o obietnicach które złożyli wyborcom
anty łyżwa
anty łyżwa 29.04.2016, 08:20
Panie ADamie,chwała Panu za odwage i to,ze pokazuje Pan to całe dziadostwo jakie za Łyżwy rządów się dzieje.Zagłosowałem na tego człowieka i to była najgorsza moja decyzja.Żądam referendum! A Pan niech pisze i pokazuje ludziom calą prawdę!
Kogito
Kogito 06.05.2016, 12:10
Można by pomyśleć, że to B. Łyżwa stworzył Bielawę i odpowiada za jej kiepskich przedstawicieli społeczeństwa. A prawda jest taka, że na Bielawie wycisnęło swe piętno 45 lat KOMUNY i kontynuacja kiepskich rządów Dźwiniela. To jest tworzywo z którego ani Łyżwa ani nikt inny nie stworzy natychmiast społeczeństwa obywatelskiego a zwłaszcza patriotycznego
XXX
XXX 29.04.2016, 10:28
A JA ZAGŁOSUJE JESZCZE NA DRUGA KADENCJĘ NA BURMISTRZA ŁYŻWĘ !!!!!!!!!!!!
anty łyżwa
anty łyżwa 29.04.2016, 13:09
na psa Burka możesz też zagłosować,poziom podobny....
kol
kol 29.04.2016, 23:06
Do poziomu P. Burmistrza to tobie daleko buraku
Ug
Ug 06.05.2016, 16:50
Do poziomu P.Burmistrza to wszystkim daleko :-)))))))))))
Kala
Kala 29.04.2016, 06:05
Krzysztof ręką boska patrzy...
Michał
Michał 29.04.2016, 06:02
Mozejke przerzucić na tamten okreg bo w swiom nic nie robi a dietę bierze
kol
kol 29.04.2016, 23:07
Jego to calkowicie wywalic bo do niczego sie nie nadaje
bronek z kasztanowej
bronek z kasztanowej 29.04.2016, 00:57
Panie Kamilu prosze sie sie nieprzejmowac tymi zawistnymi komentarzami falszywych ludzi poniewaz my jestesmy murem za panem.
ona
ona 29.04.2016, 20:53
Bronek puknij się w łeb
emeryt
emeryt 29.04.2016, 00:47
Ten wspanialy czlowiek zrobil przez niecale 2 lata bycia radnym dla mojej dzielnicy wiecej nisz pan R.Dzwiniiel przez 16 lat bycia burmistrzem.
rencista
rencista 29.04.2016, 20:54
oj dziadek co zrobił diete bral z naszej kasy
?
? 29.04.2016, 06:12
A co takiego? Ronda na Pl. Kościelnym nie ma, ul. Polna dalej bez przebudowy, silownia do streetoutu to pomysł radnego Warchoła i wspólna decyzja mieszkańców. Proszę podać jakieś konkretne przykłady co zostało jeszcze zrobione, bo ja mieszkając tutaj jakiś większych zmian nie zauważyłem. O przepraszam ławka jest obok przystanku na Przodowników Pracy.
zkm
zkm 29.04.2016, 00:15
No to teraz jak pan radny przez 2 lata autobusami pojeździ to może się przekona w jak fatalnym stanie jest nasza komunikacja miejska i z jakimi zwyczajnymi problemi boryka się nasze miasto.
kibol
kibol 29.04.2016, 20:56
jest problem takie autobusy juz dawno nie powinny jedzić a druga sprawa biletomaty nie ma w autobusach i kanary ludzi łapia i daja mandaty

haha
haha 28.04.2016, 22:30
O Dźwinielu niech już historia zapomni. Zapuścił to miasto, polikwidował zakłady pracy, zamiast remontować ładował w bielawiankę... nie no szkoda gadać o tym typku
bwa
bwa 29.04.2016, 08:57
Co Dzwiniel ma wspolnego z likwidowaniem zakladow? Takie samo gadanie bzdur jak to, ze jezioro sprzedal. Lepiej skup sie na tym co robi ekipa Lyzwy.
XXX
XXX 29.04.2016, 10:31
DBAJĄ O MIESZKAŃCÓW. DZIĘKUJEMY PANIE BURMISTRZU !!!!!!
sdf
sdf 28.04.2016, 22:28
Czy jeśli sąd pierwszej instancji wydał wyrok to w razie odwołania pan radny do tego czasu nie powinien być zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków?
Master szef
Master szef 28.04.2016, 22:32
kamil oddaj mandata :-)

xmen
xmen 28.04.2016, 19:37
niech z tego okręgu wystartuje Dźwiniel
aja
aja 28.04.2016, 21:59
no chyba żartujesz ,,,,,
bielawka
bielawka 28.04.2016, 20:55
Nie wiem czy będzie miał szansę z Panią Nowak, która w tym okręgu przegrała właśnie z Wojciechowskim.
clarc
clarc 28.04.2016, 21:43
Nowakowie kontra Dźwiniel
proszę Cię
kogo z kim ty porównujesz
Dźwiniel zna to miasto od podstaw, był przez 16 lat burmistrzem i dobrym samorządowem
a pani Ania....
no cóż. ...
przez rok pracy w urzędzie co pokazała?
xxx
xxx 29.04.2016, 10:33
A co pokazał dzwiniel - niepotrzebną szkółkę leśną za grube miliony.
bielawka
bielawka 28.04.2016, 22:00
Clark to ironia była, ZGADZAM się z Tobą w 100%
Bielawka
Bielawka 28.04.2016, 22:28
A jednak mocno komuś dokopała skoro hejtujecie do znudzenia. Jakby była taka beznadziejna to by was mało obchodziła, ale widać, że to zwykłe porachunki. Stań człowieku przed nią i powiedz w oczy a nie tak zza węgła
maciek
maciek 29.04.2016, 07:07
Hejtowanie to oczernianie kogoś na podstawie nieprawdy. To, że ta pani przegrała w wyborach to prawda i fakt. Tak samo jak to, że Bielawa straciła ponad 5 mln dotacji z funduszy przez niekompetencje podległych burmistrzowi pracowników. I tyle w temacie. Ja nie widzę tu żadnego hejtowania.
Starak
Starak 28.04.2016, 23:33
kto mieczem wojuje ten od miecza ginie
ghj
ghj 30.04.2016, 00:12
Chyba kto mieczem wojuje ten od szabelki ginie. Idź do szkoły douczyć się jeszcze
bielawka
bielawka 28.04.2016, 22:39
Mi nie dokopała, fakty są takie, że w tym okręgu przegrała. Nikt nie mówi, że jest beznadziejna. Chodzi o to, że ta ekipa bez opamiętania krytykowała Dźwiniela, a teraz robi jeszcze gorzej niż ich poprzednicy. Niech zaczną coś robić, a nie tylko non stop gadanie, że to wina byłego burmistrza. Żygać się chce, doprowadzą miasto do ruiny i to też będzie wina Dźwiniela?
karol
karol 28.04.2016, 23:07
Ale to na sudeckiej wałkuje się Łyżwę i tylko w kółko krytyka i krytyka. Jak chcecie z nimi wygrać to przestańcie tak ujadać na Łyżwę. A zresztą w koalicji jest 15 radnych a tu ciąglee tylko Nowaki. Więc komuś jednak dokopała i teraz się mści
bielawka
bielawka 29.04.2016, 07:58
Krytyka tylko wtedy kiedy jest uzasadniona. Nie chce z nikim wygrywac, glosowalem na Lyzwe, bo chcialem zmiany i oczekuje od niego jako wyborca, ze zacznie w koncu wyciagac konsekwencje wobec swoich pracownikow i ich bledow. Inaczej juz nigdy wiecej na niego nie zaglosuje, zreszta tak jak wiekszosc mieszkancow Bielawy.
xxx
xxx 29.04.2016, 10:35
Ja pójdę za burmistrzem Łyżwą - bardzo uczciwy człowiek !!!!!
sprawiedliwy
sprawiedliwy 28.04.2016, 19:34
rozumiem ze osoba karana nie może być już radnym?
i czy osoba karana może pracować w jednostce samorządowej?
czy Łyżwa wyciągnie konsekwencje?

Pozostałe