WYSTAWA - 70 LAT OSP W PIŁAWIE GÓRNEJ

  • 04.04.2016, 06:34 (aktualizacja 05.04.2016, 01:13)
  • Krzysztof Bachiński
WYSTAWA - 70 LAT OSP W PIŁAWIE GÓRNEJ
Ochotnicza Straż Pożarna w Piławie Górnej zaprezentowała wystawę z okazji jubileuszu 70-lecia jednostki. Uroczyste otwarcie nastąpiło w niedzielę 3 kwietnia o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Piastowskiej 40. Zamiast wstępu strażacy pokazali prezentację multimedialną przedstawiającą historię jednostki. Minutą ciszy upamiętniono zmarłych druhów.

Wernisaż wystawy otworzyła Zuzanna Bielawska - burmistrz Piławy Górnej i prezes OSP - Marcin Jurcewicz. Na wystawie zgromadzono sprzęt który był używany przez 70 lat działania jednostki. Dużą atrakcją wśród najmłodszych cieszyły się hełmy, które można było przymierzyć, oraz  syreny, które można było zakręcić. Na wystawie zaprezentowanych zostało wiele archiwalnych zdjęć, odznaczeń i trofeów zgromadzonych przez rodzinę śp. Stanisława Przepiórki. Piotr Deska-sekretarz OSP w Pilawie Górnej, został wyróżniony przez panią burmistrz za skrupulatne prowadzenie kroniki, na podstawie której powstała 36 stronicowa broszura przedstawiająca historię OSP w Piławie Górnej.

Kronikę można obejrzeć i przeczytać >tutaj< 

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe